Projekt, který má smysl

Projekt, který má pomáhat nemocným maminkám

„Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.“  Albert Einstein

Vždycky jsem byla ten typ člověka, co nerad marní život zbytečným vysedáváním a stereotypem. Touha po aktivitě, poznání, vzdělávání se, pohybu i objevování krásy je mou součástí. Život je dar, a proto se musí žít a ne přežívat. Moje cíle jsou možná někdy příliš vysoké a moje fantazie asi nezná hranic. A je to dobře! Když mě potkala nemoc, která mi změnila život, otevřela oči a probudila ve mně tu opětovnou touhu po kreativitě, organizaci a pomoci ostatním.  Jak to, ale udělat tak, aby to vše dohromady fungovalo?

„Představivost je důležitější než vědomosti.“

Kdo jiný než já, by se měl zaobírat tím směrem, který mě teď táhne  kupředu, a tak neskutečně motivuje napříč tomu, že ta nemoc mi na druhé straně bere energii a sílu. Naopak, to, co se mi poslední týdny tvoří v mé hlavě jsou celé texty, myšlenky a vize, které mám nejen potřebu sdělit ale i ukázat. Leckdy kvůli tomu nemůžu spát. jak se cítím být vším tím novým nabitá. Být nemocný, není jen o přežívání, ale navzdory těžké nemoci si život chci i užívat a také to chci ukázat a podělit se o to.

Našla jsem v sobě vnitřní sílu a chci jí dodat ostatním

Někteří z Vás si možná právě ve stejnou dobu prožívají ty samé chvíle utrpení, nevolností, myšlenek na smrt, koloběh návštěv nemocnice, zvládání stresu a dalších s tím spojených situací, právě tak jako já. Mít do toho ještě rodinu, malé děti v domácnosti o které víte, že se musíte postarat, protože to za Vás nikdo jiný neudělá. Ne každá maminka má tu možnost mít poblíž babičky, které mohou děti pohlídat. Ne každý má vedle sebe někoho, kdo může kdykoli přijít jen tak a obejmout či pohladit po tváři ve chvílích, kdy je Vám mizerně a máte chuť to všechno vzdát. Člověk potřebuje mít v těchto situacích někoho nablízku, ať už je to rodina, přátelé nebo lidé, kteří si tím prošli a vědí, že ač je to období sebevíc kruté, že se to zvládnout dá.

Je to o síle mysli

Neustále nás motivacuje okolí a hlavně ? Naše malé děti, naše zázraky, které nám dodávají síly asi ze všech nejvíce. Ta radost v jejich očích, když mohou obejmout mámu nebo tátu a s jakým nadšením se pustí do všeho nového a nehledí na překážky, prostě si jdou za svým snem! Je třeba si z nich vzít ponaučení. Tomu jsme za ty roky odvykli, životní překážky nás mnohdy shodí na zem, ale je potřeba vstát a prokousat se tím co nám život postaví do cesty!

Přes překážky ke hvězdám!

Právě proto jsem začala pracovat na plánu svojí vize – doufám a věřím, že se jednou stane skutečností, aby ti jež to potřebují našli nejen útěchu, ale i porozumění a hlavně na to nebyli sami.

„Odvaha nás vyšle na cestu, pokora nám ukáže cíl.“

Účelem této stránky tedy není jen informovat veřejnost o tom jak se cítíme během onkologické léčby. Není o tom jen si přečíst něco z mého soukromí. Je to zároveň plán nebo také cesta, který má sloužit k tomu,  aby mě motivoval to vše realizovat. A vy můžete být u toho. Máte na výběr ze dvou možností, budete jen sledovat jak se to vyvíjí anebo se můžete i zapojit.

 

 • Založení webových stránek
 • Publikace příspěvků ze sekce mého příběhu a mé maminky a samozřejmě příběhy dalších maminek bez kterých tohle všechno postrádá smysl
 • Psaní uživatelských recenzí a testovaní produktů, týkajících se nejen onkologické léčby.
 • Psaní i z pohledu matky s dítětem, výchova a tipy
 • Komplexní informační portál nejen pro nemocné maminky
 • založení youtube kanálu a natočení úvodního videa plus samozřejmě jeho provoz a publikace
 • Vytvoření komunity maminek pravidelně se scházejících na daném místě, tzn. srazy komunity (nemocných i vyléčených) jako podpůrná skupina
 • Vytvoření kolekce šperků a doplňků –  jako součást vyjádření podpory tohoto projektu
 • E-shop s parukami a šátky a doplňky výživy nejen pro onkologicky nemocné
 • kamenná prodejna (ta zde v Plzni prostě chybí, nechápu)
 • založení neziskové organizace
 • Zajištění financování
 • Založení komunitního centra – hledání vhodných prostor pro komunitní centrum, s tím související i programové body jako hledání dobrovolníků, vybavení prostor
 • vytvoření herny a příjemného prostředí pro maminky i děti
 • založení nadačního fondu pro onkologicky nemocné maminky a s tím spojené záležitosti

Bodů není zrovna málo, mohu prozradit že na nějakých bodech už se pracuje, ačkoliv spuštění proběhlo teprve nedávno, ale jak se říká „Člověk roste s vysokými cíli.“ a jen čas a cesta ukážou co je důležité a co se povede zrealizovat. Důležité je si také tu cestu užít a pomoct u toho ostatním.

Těším se na svou cestu a budu ráda když jí budete kráčet se mnou. Protože ve více lidech se to lépe táhne..

Vaše Šárka

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *