Fialové vábení na živo

Vidíme se. Vážně i nevážně a naživo!

Je to těžce uveřitelné, ale přece se to opět děje. To v co jsme nikdo z nás po tak dlouhé době přísných opatření nedoufali. Opět se vidíme. Naživo sdílíme a užíváme možností, který přináší kulturní svět. Jsme moc rádi, že ani naše onkologická scéna není výjimkou a naše vážné téma dokážete s námi probírat a otevřeně o něm mluvit. Destigmatizujete s námi slovo, které se každý bojí vyslovit. Rakovina.

Pravda, náš název je možná trochu zastrašující, ale jak říká Phdr. Ing. Martin Pospíchal: “Jsem za to rád. Každý hned ví co je Vaše hlavní téma a o koho pečujete a komu pomáháte. Tomu fandím.” My to kvitujeme také a jsme rádi, že se učíte slovu rakovina nevyhýbate a co víc, že se nebojíte za námi přijít. Tak tomu bylo například na dvou akcích, při kterých jsme měli možnost vážně, nevážně i odlehčeně promluvit na našem novém fialovém stánku, který nejde přehlédnout.

Stánek pro možnost prezentační činnosti naší činnosti nám věnovala společnost RedX a za to jim velice děkujeme. Jsme nyní opravdu nepřehlédnutelní. 🙂 A co víc… Líbí se nám v něm a jsme rádi, že se nám dostává krásných příležitostí, na kterých se s Vámi můžeme vídat.

Kde jsme viděli? V Chýnově při oslavách města.

Letos poprvé jsme měli vidět se u příležitosti oslav výročí 1040 let města Chýnov, kam jsme byli pozváni 18.9. a kde jsme měli tu možnost postavit náš stan za dobu našeho působení vlastně zcela poprvé. Přes prvotní nervozitu jsme vše zvládli a zavedli návštěvníky do světa samovyšetření. Návštěvníkům jsme pověděli více o barevném kódování onkologických stužek z osvětové kampaně #barevnarakovina a nebáli se jim ukázat paruky, šátky i epitézy. Trochu jsme si je vyzkoušeli také v tipovačce dalších zdravotních pomůcek a mnoho z nich bylo příjemně překvapeno jejich účelu použití.

Videoreport z celé akce ke shlédnutí na YouTube

Rodinný den v krmivech u Toma pro Maminy s rakovinou

Kulturní události plné rodinné zábavy s ještě silnější myšlenkou na podporu našeho spolku přišli ze stejného fialového ladění v Krmivech u Toma, kteří společně s historickými skupinami v čele s Pavlou Tremlovou ze , pro nás přichystali rodinný den plný zábavy, krmení zvířátek a aktivit na který dorazilo více 800 návštěvníků z okolí Plzně a užili si s námi všemi báječného programu, ještě krásnějšího počasí. Těšit jsme se všichni mohli z výborného jídla a pití, sjíždění pískové hory, tvořivé dílny, tomboly, historických a šermířských skupin a také závěrečného předávání dobrovolného vstupného. Částku 35.435,- Kč , kterou nikdo z nás nečekal nám předali majitelé Krmiv Tom a Janička. Kteří pro nás tuto Částku vybrali a do koruny věnovali na naší činnost. Děkujeme také spolku Nošenky z Plzně, které nám věnovali rovných 6.000 Kč, které návštěvníci přihazovali na jejich stánku s dílničkou, malováním na obličej a další kreativní zábavou apaní Hance, která věnovala část své tržby ve prospěch spolku, jednalo se o dalších 509,- Kč. Velké poděkování patří také našim dobrovolníkům a dobrovolnicím, kteří nám s realizací pomáhají.

Děkujeme také všem návštěvníkům za podporu a návštěvu, ale také možnost ukázat Vám co a proč vlastně děláme. Tyhle okamžiky pro nás mají opravdu obrovský význam.

Setkávání letos ještě nekončí. Kde se ještě uvidíme?

Osobní kontakt nic nenahradí a příležitostí ještě letos několik bude. V nejbližší době můžete navštívit můžete například šatní burzu v Jihočeské univerzitě v centru Tábora, která proběhne 2.10.2021 . Dále se s námi můžete setkat na Festivalu v Brně, u příležitosti Října na růžovo s naší osvětovou činností, coby pacientské organizace a to již 12.10.2021 od 15h u Janáčkova divadla. Akční říjen pro nás ještě nekončí. 30.10.2021 ho totiž zakončíme s hvězdami v kavárně Dejvického divadla u příležitosti aukce aktů od herce Hynka Čermáka. Listopad zahájíme otevřením pobočky a nového centra Club MsR v Třeboni, kde se můžete těšit na Výstavy, ale například i na náš dobročinný bazar Skříně praskají – Pomáhej stylově 🙂 kterýž tu také získá na chvílí své stabilní zázemí. O všem Vám dáme vědět v připravovaném newsletteru nebo na sociálních sítích. Nebojte se, fialové cesty k nám vedou. 🙂

Co je nejvíc? Vaše přízeň. Moc Vám za ní děkujeme.

Sledujte nás na sociálních sítích a nic podstatného Vám neunikne.

Subscribe to our newsletter!

[newsletter_form type=”minimal”]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *