KDO JSME?

Jsme unikátní projekt v České republice, který je zaměřený na onkologicky nemocné maminky a jejich potřeby v průběhu i po skončení jejich léčby.

Jsme maminky a díky osobním zkušenostem víme, jak moc mamince záleží na její rodině. Chce vytvořit harmonické, bezpečné a fungující prostředí. Děti jsou pro ni na prvním místě a udělá cokoli, aby byly spokojené.

Když do toho, ale přijde nemoc, jsme v tu chvíli jako opařené. Nejsme schopné fungovat ani myslet. Jsme paralyzované strachem, a najednou nemáme sílu na to, co pro nás dříve bylo běžné.

Začínáme léčbu, o které nevíme co s námi udělá a jak na ni budeme reagovat. Především ale stále myslíme na to, co bude s našimi dětmi. Kdo se o ně postará? Kdo nám nakoupí? Kdo nám doma pomůže, až nám nebude dobře?  Jak to říct dětem? A co partner, takhle dlouho zůstat doma nemůže, neměli bychom dostatek financí.

Naším cílem je informovat a podporovat nemocné maminky při jejich cestě ke zdraví. Odpovědět jim na hlavní otázky a pomoci jim do jejich domovů opět vrátit harmonii.

 

“Organizace se srdcem pro nemocné maminky a jejich rodiny.”

Pro maminky plné života a lásky k dětem i jejich rodinám, kterým život překazila zákeřná nemoc.
Místo plné empatie, podpory, rad, odpovědí na otázky o nemoci. Víme, že rakovina je nemoc celé rodiny, a proto se zaměřujeme na rodinu jako celek.

Co děláme?

  • Organizujeme pravidelná setkání nemocných a jejich příbuzných (Pikniky, Na Café s maminou, tvořivá dílna)
  • Nabízíme poradenskou a edukační činnost pro nemocné i širokou veřejnost
  • Vydáváme účelové publikace (Mamablogy, brožurky, infomapy)
  • Organizujeme kulturní akce, výlety a ozdravné pobyty (Mamavíkendy, TataDays, FamilyCamp, SkříněPraskají)
  • Pomáháme zajistit chod domácností našich maminek výpomocí nebo vybavením
 

Správní rada spolku

Kontakt: vybor@maminysrakovinou.cz