Založeno na příběhu

Maminy s rakovinou – aneb když se z blogu stane mnohem víc

Když jsem zakládala tyto webové stránky měli pro mě sloužit jako terapie psaním.  Během prvních týdnů, ba dnů jsem pozorovala značné zlepšení svojí psychiky. Okolo jsem neměla nikoho kdo by si prožíval konkrétně to samé co já. Mám na mysli maminka, s malým dítětem co se ze všech sil snaží aby vše fungovalo, hypotéka a starosti na krku a s rakovinou! Syna jsem během léčby museli vozit na hlídání ke tchýni až do 135km vzdáleného Tábora, kde se o něj náležitě postarají během kritických dní během léčby. Co teď? A co když je na tom ještě někdo jiný vlastně hůř než já? Nemá vůbec nikoho, kdo by děti pohlídal? Nebo nevědí jak nastavit fungování rodiny během těžké nemoci.

Rozhodla jsem se z toho vytěžit víc pro všechny! Pro ty co potřebují pomoc s dětmi, s psychikou i s nemocí!

Všechny organizace, které již existují se zaměřují na daný typ rakoviny, ale žádná se nezaměřuje komplexně na funkčnost rodiny během nemoci.

Zaměřit se na rodinu a nemoc! O tom jak mluvit s dětmi, jak i v nemoci zvládnout rodinu i domácnost, tak aby byli co nejmenší následky pro všechny zúčastněné.

 

Naším cílem je informovat a podporovat nemocné maminky při jejich cestě ke zdraví a veřejnost. Pokud se o našich aktivitách a naší zatím krátké historii chcete dozvědět více podívejte se zde:

KDO JSME

Každým dnem se rozvíjí několik sekcí:

Příběhy maminek, které se rozhodli o svou životní zkušenost podělit.

 

 

 

 

V Lifestyle s rakem! se dočtete se tipů na léčbu, o nastavení životního stylu v nemoci i po ní, sekce se také doplňuje o recepty, které zdraví podpoří a udělají dobře jak nemocným tak i těm zdravým.

 

 

 

 

Plán projektu a jeho rozvoj můžete sledovat v rubrice Projekt,

 

 

 

 

 

A protože má tento web sloužit jako komplexní studna informací nejen pro nemocné maminky a jejich rodiny, ale i jako osvětový a preventivní program podpory Národního onkologického programu, kterého jsme součástí vyvíjíme v současné době část  odborné sekce – kde pak najdete články a rozhovory s lékaři, odborníky a také spoustu videí z lékařského prostředí. Zkrátka takového malého průvodce, který Vám odpovědi na základní otázky spojené s léčbou.