Lucie úvodní článek

Kdo je Lucie L.

Před šesti lety to bylo úplně normální ženská která se hnala za zaměstnáním. Bylo jí 24 let pracovala v domově pro seniory jako pečovatelka práce ji naplňovala. Byla ráda že může pomáhat ostatním. Měla pracovní úraz po nějaké době musela svojí práce bohužel zanechat což jí velice mrzelo. Rok byla na úřadě práce a měla času na sebe až až. Stále byla sama bez přítele a jak to tak bývá v době internetu a různých věcí potkala svého nynějšího manžela.

Ze seznámení přes internet byla láska na první pohled

Svého manžela jsem potkala na internetové seznamce nějakou dobu jsme si spolu psali a po nějaké době jsme se rozhodli že se sejdeme, řekla bych “to byla láska na první pohled”. Měli jsme pár schůzek. Asi tak po měsíci jsme se sestěhovali dohromady..

Lékaři chtěli abych šla na potrat

Byli jsme idylický pár a po nějaké době jsem zjistila že jsem těhotná. Těhotenství probíhalo celkem v pořádku až na krevní testy, které mi vyšly nějak špatně. Byla jsem poslána na genetické vyšetření kde mi bylo oznámeno že mimčo může mít Downův syndrom. Mimčo bylo strašně vytoužený a tak jsem se rozhodla, že přesto přeberu veškerá rizika a nenechám se od doktorů přemluvit k interupci. Vždycky jsem si přála kluka. Po odběru plodové vody nás čekal neskutečný týden čekání všechny maminky určitě ví o čem mluvím (ten pocit strachu o své dítě). Po týdnu jsem měla výsledky a jeli jsme s přítelem na ultrazvuk kde se mě paní doktorka ptá: “chcete vědět pohlaví dítěte?” A Já odpověděla, že nechci. V tom však paní doktorka povídá: “budete mít krásnou a zdravou holčičku!” Asi mě neslyšela, ale bylo mi to jedno. V té chvíli jsem se rozplakala, štěstím že vše je ok a můžu si užívat těhotenství o to více…

V těhotenství nastali i komplikace

Po nějakých problémech s děložním čípkem, jsem byla hospitalizována na rizikovem oddělení… v nemocnici jsem zůstala přes měsíc. Potkala jsem tam spoustu nových maminek. Jedna co se mnou byla na pokoji čekala dvojčata byla to fajn paní se kterou jsme si stanovily termín porodu, když mě pouštěli domů . Ona mi povídá: “DĚDA CHCE ABY SE KLUCI NARODILI 11.4. NA GAGARINA 😁 na to ji povídám když ty 11tého , tak já 15.4.😁.
Co se nestalo paní opravdu porodila 11.4. A já měla kontrolu 15.4. Ráno říkám příteli: “vem tašku pro jistotu, a stavíme se za mamkou v práci po cestě. (měla jsem divný pocit😉). Odpověď přítele: “jo stavíme až pojedeme domů.”

Po monitorech si mě už nechali v porodnici

Já jsem však trvala na svém a jeli jsem k mamce po cestě na kontrolu.
Přijeli jsme na kontrolu udělali mi monitor a poslali na ultrazvuk, kde mi praskla voda. Vyšla jsem z ordinace a povídám příteli dones mi prosím tu tašku zůstávám tady… “PROČ??” “no praskla mi voda a mám ti pak zavolat až to bude k porodu tak jeď domů” říkám mu.

Od prasknuté vody to šlo ráz na ráz

Voda mi praskla kolem 10h dopoledne, bolesti začali až po 15h odpoledne, kdy mě přihlížela doktorka a povídá k porodu to není. Jenže během následujících 10min jsem začala mít silné kontrakce. Volám příteli, aby přijel, že už budu rodit. Šla jsem za sestřičkou že asi rodím, odsekla mi, že to není možné že mě doktorka teď prohlížela a nic nejevilo známky porodu. Že jsem prvorodička a nemůžu vědět kdy rodím.. OMYL RODILA JSEM!!!!
nestíhal doktor natož můj přítel. Dvakrát jsem zatlačila a malá byla venku, bylo 16:46 hod. A přítel to nestihl o dvě minuty 😂

Porod bych si ráda zopakovala, už to ale není možné

Pro mě byl porod úžasná věc a kdybych mohla jdu rodit znovu 😉
Dcera se narodila na mnou určený termín 15.4. sice o tři týdny dříve, ale je zdravá a čilá. A rozhodně se nepotvrdili ani obavy lékařů ohledně Downova syndromu. Dala jsem na svůj instinkt a přivedl mě k mému největšímu pokladu.

V srpnu toho roku jsme měli svatbu. Jen malou rodinou, ale bylo to super. Byl to zkrátka náš den!! Do té doby byl rok 2011 skvělý. Naprosto bezchybný. Než jsem si ke konci roku našla bulku v prsu a začala má zkouška ohněm. Od té doby uplynuly čtyři měsíce než v dubnu 2012 konečně bulku označili jako Rakovinu prsu.  5 dní před dceřinými prvními narozeninami jsem se stala:

“MAMINOU S RAKOVINOU”

Vaše LUCIE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *