O životě s “rakem” na blogu Jilly Lenau
Šárka Šteinochrová je zakladatelkou spolku Maminy s rakovinou a také skvělou blogerkou. Píše o svých zážitcích a realitě toho, jaké to je, dozvědět se diagnózu, jak se člověk cítí a jaké jsou praktické dopady rakoviny na jeho život i život celé rodiny. U nás v Jilly Lenau tento blog považujeme za neskutečně přínosný, protože se díky němu mohou jiné pacientky dočíst, jaká je realita nebo že ostatní řeší stejné problémy a prožívají stejné situace jako ony a nemusí pročítat jen lékařské články či online psychologické poradny. Oslovily jsme proto Šárku s prosbou, zda pro nás zodpoví pár vybraných otázek, kterými se ve svých článcích zabývá více do hloubky a vy si případně můžete přečíst mnohem více na webu Mamin s rakovinou.

Z rakoviny bylo potřeba se vypsat
Pětadvacetiletá zdravotní sestra Šárka Šteinochrová prodělala rakovinu lymfatického systému. Víc než o svůj život měla strach o teprve patnáctiměsíčního syna. Jako terapii si naordinovala psaní blogu, kde sdílela své starosti i zkušenosti s léčbou. Později v Plzni založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou, která pomáhá onkologicky nemocným matkám.

Vyléčením to nekončí
Radost z mateřství překazila rakovina, která jí byla diagnostikována před dvěma lety. Ve stejné době onemocněla i její maminka. Když bylo Šárce nejhůř, začala psát blog a založila organizaci Maminy s rakovinou.

Rakovina je nemoc celé rodiny
V jednu chvíli se topil v bazénu syn, vzápětí se dozvěděla, že její maminka onemocněla rakovinou. Aby toho nebylo málo, když po absolvování běžeckého závodu v Plzni zkolabovala, krutou diagnózu rakoviny si vyslechla i ona. To všechno během necelých čtrnácti dní. Krom maminky a jí samotné se z rakoviny léčil ve stejnou dobu také dědeček, bohužel neúspěšně.

Jilly Lenau dali své srdce maminkám
Před několika měsíci Paruky Jilly Lenau začalo spolupracovat se spolkem Maminy s rakovinou, založený mladou maminkou Šárkou Šteinochrovou, jejíž vlastní příběh nás tak ohromil, že jsme si jistí, že tahle odvážná žena zvládne vše, do čeho se pustí.

Pozvání do pořadu Sama Doma
Radosti a starosti maminek s rakovinou – pozadí a informace o projektu maminy s rakovinou v reportáži na pozvání před Vánocemi zodpověděli Baru Hájková a Šárka Šteinochrová

Sílu bojovat maminkám dávají děti
Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, kde některý ze členů onemocněl zákeřnou nemocí. Pomohla i mamince 15měsíčního chlapce z Plzně, která úspěšně bojovala s poměrně vzácným nádorovým onemocněním. Lékaři jí před rokem a půl diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. Nyní spolupracují i s Maminy s rakovinou, z.s.

Rakovina mě přivedla k mé životní misi pomáhát ostatním.
V 25 letech a s 15měsíčním dítětem onemocněla rakovinou. Aby pomáhala ostatním v podobné situaci, založila Šárka Šteinochrová organizaci Maminy s rakovinou.
Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele. To je motto organizace. Její zakladatelka Šárka Šteinochrová byla hostem Víkendového rozhovoru TV Seznam

Ženy s rakovinou a jejich vlasy? Je toto téma tabu?
Co se děje vlastně s vlasy během léčby rakoviny? A jak je to s barvením vlasů po chemoterapii, Je to vůbec vhodné?

Měsíce řešila ekzém, dg. však zněla Hodkingův lymfom
Patnáct měsíců od porodu syna. Vleklé zdravotní obtíže a bagatelizování lékařů. Konečná diagnóza překvapila. Nová výzva s nemocí pomohla k založení spolku.

Jak bojuje blogerka s rakovinou
Toužila po tom, aby v jejím životě bylo vše dokonalé. Od postavy přes domácnost až k rodině. Jenže bulka na krku, která se jí udělala v pětadvaceti letech, jí ukázala, že naklizený dům není to nejdůležitější. Stala se z ní totiž mamina s rakovinou.

Co vedlo k založení organizace Maminy s rakovinou?
Moje situace. Loni v květnu u mě lékaři našli rakovinu lymfatických cest. S manželem jsme měli v té době doma teprve patnáctiměsíčního syna. Potřebovala jsem poradit, jak skloubit léčbu s péčí o malého chlapce. Našla jsem sice některé skupiny pomáhající lidem s rakovinou, ale žádnou, která by byla primárně zaměřená na pokrytí služeb pro rodiny s dětmi, takže jsem se rozhodla to napravit.
