Maminy s rakovinou v mediích

5.12.2020 AŠ


O životě s “rakem” na blogu Jilly Lenau

Šárka Šteinochrová je zakladatelkou spolku Maminy s rakovinou a také skvělou blogerkou. Píše o svých zážitcích a realitě toho, jaké to je, dozvědět se diagnózu, jak se člověk cítí a jaké jsou praktické dopady rakoviny na jeho život i život celé rodiny. U nás v Jilly Lenau tento blog považujeme za neskutečně přínosný, protože se díky němu mohou jiné pacientky dočíst, jaká je realita nebo že ostatní řeší stejné problémy a prožívají stejné situace jako ony a nemusí pročítat jen lékařské články či online psychologické poradny. Oslovily jsme proto Šárku s prosbou, zda pro nás zodpoví pár vybraných otázek, kterými se ve svých článcích zabývá více do hloubky a vy si případně můžete přečíst mnohem více na webu Mamin s rakovinou.

14.10.2020 Plzeň

Z rakoviny bylo potřeba se vypsat

Pětadvacetiletá zdravotní sestra Šárka Šteinochrová prodělala rakovinu lymfatického systému. Víc než o svůj život měla strach o teprve patnáctiměsíčního syna. Jako terapii si naordinovala psaní blogu, kde sdílela své starosti i zkušenosti s léčbou. Později v Plzni založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou, která pomáhá onkologicky nemocným matkám.

maminy s rakovinou
22.6.2020

Vyléčením to nekončí

Radost z mateřství překazila rakovina, která jí byla diagnostikována před dvěma lety. Ve stejné době onemocněla i její maminka. Když bylo Šárce nejhůř, začala psát blog a založila organizaci Maminy s rakovinou.

13.6.2020 Chýnov/Plzeň

Rakovina je nemoc celé rodiny

V jednu chvíli se topil v bazénu syn, vzápětí se dozvěděla, že její maminka onemocněla rakovinou. Aby toho nebylo málo, když po absolvování běžeckého závodu v Plzni zkolabovala, krutou diagnózu rakoviny si vyslechla i ona. To všechno během necelých čtrnácti dní. Krom maminky a jí samotné se z rakoviny léčil ve stejnou dobu také dědeček, bohužel neúspěšně.

10.5.2020

Televize ZAK se zakladatelkou o rakovině v době COVID-19

Dopad COVID-19 na onkologické pacientky maminky je mnohem výraznější. Na tuto skupinu se zapomíná, zmiňuje zakladatelka Šárka Šteinochrová při rozhovoru ve studiu Zak.

maminy s rakovinou studio zak plzen
20.4.2020

Jilly Lenau dali své srdce maminkám

Před několika měsíci Paruky Jilly Lenau začalo spolupracovat se spolkem Maminy s rakovinou, založený mladou maminkou Šárkou Šteinochrovou, jejíž vlastní příběh nás tak ohromil, že jsme si jistí, že tahle odvážná žena zvládne vše, do čeho se pustí.

jilly lenau maminy s rakovinou
10.12.2019

Pozvání do pořadu Sama Doma

Radosti a starosti maminek s rakovinou – pozadí a informace o projektu maminy s rakovinou v reportáži na pozvání před Vánocemi zodpověděli Baru Hájková a Šárka Šteinochrová

sama doma maminy s rakovinou
30.11.2019

Sílu bojovat maminkám dávají děti

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, kde některý ze členů onemocněl zákeřnou nemocí. Pomohla i mamince 15měsíčního chlapce z Plzně, která úspěšně bojovala s poměrně vzácným nádorovým onemocněním. Lékaři jí před rokem a půl diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. Nyní spolupracují i s Maminy s rakovinou, z.s.

30.11.2019

Rakovina mě přivedla k mé životní misi pomáhát ostatním.

V 25 letech a s 15měsíčním dítětem onemocněla rakovinou. Aby pomáhala ostatním v podobné situaci, založila Šárka Šteinochrová organizaci Maminy s rakovinou.

Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele. To je motto organizace. Její zakladatelka Šárka Šteinochrová byla hostem Víkendového rozhovoru TV Seznam

9.8.2019

Ženy s rakovinou a jejich vlasy? Je toto téma tabu?

Co se děje vlastně s vlasy během léčby rakoviny? A jak je to s barvením vlasů po chemoterapii, Je to vůbec vhodné?

voono maminy s rakovinou žena vlasy chemoterapie
21.7.2019

Měsíce řešila ekzém, dg. však zněla Hodkingův lymfom

Patnáct měsíců od porodu syna. Vleklé zdravotní obtíže a bagatelizování lékařů. Konečná diagnóza překvapila. Nová výzva s nemocí pomohla k založení spolku.

26.4.2019

Jak bojuje blogerka s rakovinou

Toužila po tom, aby v jejím životě bylo vše dokonalé. Od postavy přes domácnost až k rodině. Jenže bulka na krku, která se jí udělala v pětadvaceti letech, jí ukázala, že naklizený dům není to nejdůležitější. Stala se z ní totiž mamina s rakovinou.

12.3.2019

Co vedlo k založení organizace Maminy s rakovinou?

Moje situace. Loni v květnu u mě lékaři našli rakovinu lymfatických cest. S manželem jsme měli v té době doma teprve patnáctiměsíčního syna. Potřebovala jsem poradit, jak skloubit léčbu s péčí o malého chlapce. Našla jsem sice některé skupiny pomáhající lidem s rakovinou, ale žádnou, která by byla primárně zaměřená na pokrytí služeb pro rodiny s dětmi, takže jsem se rozhodla to napravit.

šárka šteinochrová hodkinův lymfom rakovina maminy s rakovinou