NAŠE PROJEKTY

V současné době realizujeme tyto projekty:

Hlavní projekty

My si je označujeme jako modré. Jsou to klíčové a tedy hlavní projekty naší činnosti. Podporují především pacientky a jejich rodiny v jejich životních křižovatkách a pomáhají jim jejich cestu nemoci projít, usnadnit a zpříjemnit.

Jejich realizace je možná za předpokladu zapojení finančních dárců a donorů, které nám s jejich realizací pomáhají.

Kontaktní a koordinační centrum, tzv. Club

Osobní zkušenost s nemocí je nepřenositelná, proto je mnoha nemocným příjemnější sdílet své pocity, naděje, strachy a zkušenosti právě s těmi, kteří jsou na tom podobně. 

Počet našich maminek neustále narůstá a s nimi se zvyšují i nároky na naše aktivity, služby a hlavně setkání, která mají pro maminky největší terapeutický účinek. Rozhodli jsme se proto zřídit reálný Club mamin, aby se naše setkání mohla konat co nejčastěji v různých městech po celé ČR. V současné době je realizován Club v Plzni a Club online pro sdílení pacientek po síti.

Srdce maminkám – Individuální podpora a pomoc

Proplouvat životem i svými každodenními radostmi i starostmi, je v nemoci mnohem náročnější. Nemoc rozpoutává divokou bouři a přináší emoce, smutek i vztek. Často však může přinést také další náročné situace. Disfunkční domácnost, chybějící výpomoc, hmotnou nouzi nebo poruchy a chybějící vybavení, které náročnost období léčby umocní. Pak se léčba může stát opravdovým bojem.

Cíl projektu:

Pomoci obnovit harmonickou domácnost výpomocí nebo vybavením

Putovní paruka

Kampaň na podporu ženskosti a dobré psychické pohody pro pacientky s rakovinou

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, bohužel mnoho onkologických pacientek, vlivem léčby chemoterapií, o své vlasy přijde. Kromě velké změny se se ztrátou vlasů pojí, také ztráta pocitu ženskosti a sebevědomí. Mnoho žen má také strach ze zvídavých pohledů, které znesnadňují přijímání  tohoto nelehkého životního období.

Nákup paruky a šátků je však v počátku léčby nemalou investicí. Řešení je v putovní paruce..

Osvětové a informační projekty

Fialové projekty, jak si je interně označujeme jsou ty, které působí na veřejnosti i samotné pacienty. Osvětlují a edukují o zajímavostech, prevenci a přináší řadu podmětů k zamyšlení.

#slovemprotirakovi – slova která pomáhají

Kampaň s označeným hastagem #slovemprotirakovi má za cíl spojovat nemocné a příznivce napříč sociálními sítěmi. Formou osvětové činnosti tak šíříme společně s Vámi povědomí o životě s rakovinou. Sdílíme životní situace, samotné příběhy a zkušenosti i příhody a poznatky. Dodáváme tak společně sílu všem kteří to potřebují, ale i těm které se nebojí destigmatizovat slovo rakovina.

Barevná rakovina

Věděli jste, že každé onkologické onemocnění má svou vlastní barevnou stužku?

Edukační kampaň vytvořená ve spolupráci se SIFTY.

Putovní výstava Tváří v tvář

Předmětem projektu je putovní výstava velkoformátových portrétních fotografií dvanácti žen různého věku s rakovinou prsu. Nesnažíme se divákovi nic podsouvat, jen ho necháváme pohlédnout hodně zblízka do tváří těchto žen. Ponořit se hlouběji do příběhu je snadné, stačí otevřít deníček vedle portrétu…

Skříně Praskají – Pomáhej stylově

Skříně Praskají jsou náš doplňkový projekt, který nám pomáhá spolufinancovat hlavní činnost a také koordinaci projektů. Šatník, ale pomáhá hned 3x a to i žadatelek o hmotnou pomoc.

nebo se můžete začíst do našeho

BLOGU


Blogování bylo počátkem celého tvoření. Blog byl, je a bude naší součástí ať již zapojením maminek při psaní jejich osobních příběhů, aktualními tématy provázející naší organizaci nebo zcela původním Terapeutickým mamablogem naší zakladatelky.

nebo číst z posledních článků

V Plzni doma 5tým rokem, bude Den otevřených dvěří!

Před nějakým časem jsem našla ve fotogalerii obrázek z dob, kdy probíhala rekonstrukce Clubu MsR v P…

Sbírka pro Jirku po zesnulé Martě

Poznejte příběh Jirky, muže, který prošel těžkými ztrátami a nyní se snaží zlepšit svůj životní stan…

příběh rakovina až na kostní dřeň
Příběh Věry

Píšu tento příspěvek pro organizaci Maminy s rakovinou, přesto, že vím, že já mámou nikdy nebud…

Sbírka na hlídání pro Hanku a dceru Elišku

pomáháme rodině Hanky v jejím druhém souboji s rakovinou.

Výživa v průběhu onkologického onemocnění

Tvá výživa bude tvým lékem, hlásal Hippocrates v době dávno minulé. Nejen proto řada pacientek hledá…