Kdo jsme?

Projekt MAMINY S RAKOVINOU

unikátní projekt v České republice zaměřený  na onkologicky nemocné maminky na jejich potřeby v době nemoci i po ní.

Jsme maminky, díky osobní zkušenosti víme jak moc nám záleží na naší rodině, na dětech, bezpečném a fungujícím prostředí. Potřeby ostatních často stavíme nad svoje vlastní. Děti máme zkrátka na prvním místě a uděláme pro ně maximum. Když do toho, ale vkročí zákeřná nemoc jsme v tu chvíli jako opařené. Nejsme schopné fungovat, někdy ani myslet. Jsme paralyzované strachem o život, jsme citlivé a najednou nemáme sílu zvládnout to co pro nás doposud bylo tak jednoznačné.

Jsme unavené, zmatené. Začínáme léčbu, o které nevíme co s námi udělá. Jak na ni budeme reagovat. Především, ale stále myslíme na to co bude s našimi dětmi. Kdo se o ně postará? Kdo nám nakoupí? Kdo mi doma pomůže až mi nebude dobře?  Co když budu muset být v nemocnici? Jak to říct dětem? A co partner, takhle dlouho být doma nemůže, neměli bychom dostatek financí. Kdo nám dá odpovědi na otázky, které se mi honí hlavou?

A kdo jsme tedy my? Přečtěte si o tom

V České republice každoročně narůstá počet nově diagnostikovaných onkologických onemocnění. Každá pacientka si prochází řadou psychických šoků spojených s nemocí, velká část je ale zárověň i v roli maminek vystavena dalším nepříznivým situacím spojených s péčí o své děti a domácnost a hledá řešení pro zajištění chodu v průběhu léčby i po ní. U nás je jim nabídnuto bezpečné zázemí, potřebné informace , ale i pochopení a empatie díky vlastním zkušenostem s nemocí nejen maminkám , ale celým rodinám. Víme totiž, že rakovina je nemoc celé rodiny.
Sdružení MAMINY S RAKOVINOU vzniklo z blogu maminky, která našla chybějící článek systému péče a informací pro nemocné rodiče v 26.dubna 2019 s celostátní působností a se sídlem v Plzni.

“Organizace se srdcem pro nemocné maminky a jejich rodiny.”

Pro maminky plné života a lásky k dětem i jejich rodinám, kterým život překazila zákeřná nemoc.
Místo, plné empatie, podpory, rad, odpovědí na otázky o nemoci, ale i rodině a dětech. Víme, že rakovina je nemoc celé rodiny a proto se zaměřujeme na rodinu jako celek.

Co děláme?

  • organizujeme pravidelná setkání nemocných a jejich příbuzných (Pikniky, Na Café s maminou, tvořivá dílna)
  • nabízíme poradenskou a edukační činnost jak pro nemocné tak i pro veřejnost
  • vydáváme účelové publikace (Mamablogy, brožurky, infomapy)
  • organizujeme kulturní akce, výlety a ozdravné pobyty (Mamavíkendy, TataDays, FamilyCamp, SkříněPraskají)
  • navazujeme spolupráce s obdobnými institucemi pro zajištění komplexních potřeb rodiny (Dobrý Anděl, NF Pink Bubble, NF Pro Protonovou terapii aj..)
  • podporujeme zájmy našich členek a pomáháme jim v návratu do života po léčbě (plánujeme dokonce maminky po léčbě zaměstnat
  • Pomáháme zajistit chod domácnosti výpomocí nebo vybavením
  • Tvoříme krásné předměty na podporu tohoto projektu (Exkluzivní kolekce šperkyViks, ISI náramky – kolekce HOPE, srdce maminkám)
  • Spustili jsme řadu kampaní pro snažší vyhledání informací na sociálních sítích (#slovemprotirakovi, Holohlávka pro maminky) nebo pro zlepšení života nemocných maminek (Daruj Vzpomínku, Putovní paruka)

 

Jste nemocná a cítíte se nepochopená? Kontaktujte nás emailem, či telefonicky. Připojit k nám se můžete v naší interní skupině se srdcem pro maminky. Jsme tu pro Vás.

 

Soubory ke stažení:

Stanovy spolku