První Club u Mamin


Fungujeme on-line

Náš provoz sice ovlivnila nařízení vlády České republiky související s ochranou proti šíření epidemie koronaviru, ale neovlivnila naše vize a plány. My MAMINY jsme silné, zvyklé na drsná opatření, změny a někdy i extrémní situace, do kterých nás přivádí nejen naše děti. Pevně věříme, že to všichni zvládneme. Dočasně jsme musely zrušit všechna naše setkání maminek, přednášky i náš dlouze připravovaný bazar Skříně Praskají, který měl proběhnout tento víkend v Praze. Dokonce i terapeutické MamaKruhy, kde za přítomnosti terapeutů pomáháme pochopit a překlenout všechna náročná období spojená s léčbou a uzdravováním, musela jít stranou. Naštěstí jsme díky naší operativnosti přesunuli tyto terapie do online světa prostřednictvím lifestreamů v naší Clubové skupině na Facebooku (Club Maminy s rakovinou), díky čemuž jsme maminkám oporou alespoň na dálku. Tato setkání pro nás sice nejsou tak intenzivní, ale jsou bezpečná a maminkám pomáhají situace zvládnout o trochu snadněji. Zavítávají k nám na stream nejen PhDr. Ing. Martin Pospíchal, Lifestyle koučka Eva Kavková, ale nově také emoční koučka Lenka Michálčáková, která sama dobře ví, jaké je to být dlouhodobě nemocná. Nad osobní kontakt a pohlazení ale není, a tak se těšíme z vyhlídky na lepší dny, což jde mnohdy velmi těžko. Obzvlášť, když jsme se před pár dny musely rozloučit s několika našimi maminkami, což nás všechny hluboce zasáhlo.

Výpomoc do domácností zatím nebude

Tyto dny nejsou lehké pro nikoho z nás. Věřte ale, že pro onkologicky nemocné maminky, které mají  již s náročnou onkologickou léčbou a chodem domácnosti co dělat, je nynější situace s nepřetržitou přítomností jejich dětí, ve spojitosti se zrušením školní docházky a hromadou úkolů, ještě o poznání náročnější. Rakovina totiž nečeká, až období s koronavirem skončí. Pro zajištění chodu domácnosti fyzickou výpomocí přímo do konkrétních rodin,jak jsme plánovali,  je to ale s ohledem k jejich oslabené imunitě velmi složité. A tak s velkou lítostí nyní nedokončujeme naše plány s výpomocí do domácností a tuto aktivitu nyní přesouváme na pozdější část tohoto roku, kdy jak doufáme, pro ni bude vhodnější klima. Zdraví je zkrátka přednější a obzvláště u onkologicky nemocných maminek je potřeba klást ještě větší důraz na pohyb osob v jejich okolí, který by jim místo pomoci mohl nakonec ještě více uškodit. Proto více posilujeme možnost psycho-sociální podpory a také hmotného zajištění domácností. Jedním z našich úspěchů poslední doby, bylo vyjednání klidného spaní. Jak to myslíme? Spánek je prospěšný pro každého z nás a pro nemocné maminky o to více. Díky společnosti Kamýk Daunen jsme pomohli zajistit pro více než 50 rodin kvalitní spánek dodáním nových lůžkovin (prodejní hodnota činí cca 330 tisíc Kč), které jsou nyní rozesílány do jejich domovů, kde už se noví majitelé těší na sladké sny. A tím hmotnou pomocí rodinám rozhodně nekončíme, proto vybavujeme i oblečením z bazárku, funkčním vybavením domácností, poskytujeme šátky a putovní paruky, které se k nám dostávají i od Vás, našich příznivců, za což  ze srdce děkujeme nejen my, ale i naše maminky.

Vše zlé bývá  k něčemu dobré

Vše se teď mění, naše stávající aktivity se vymezily na online platformu, která, přestože není tak intenzivní, je velmi výhodná pro maminky, jenž se s námi neměly možnost ještě potkat v našich již stálých městech, kde se pravidelně scházíme. Proto i tato neplánovaná změna zůstane součástí našich aktivit. Jen tak pro zajímavost, za loňský rok jsme uspořádali 18 setkání maminek ve čtyřech městech České republiky a v prosinci 2019 jsme zahájili terapeutickou činnost, která pomáhá s vyrovnávacím období po náročné léčbě, v Praze, kde se pravidelně účastní kolem 11 maminek.  Vloni v květnu se uskutečnil ve spolupráci s NF Pink Bubble MamaVíkend, který si užilo 15 maminek. Letos jsme jej měli připravený na duben, ale s ohledem na stávající situaci se přesouvá zatím na dobu neurčitou. Věříme však, že se situace brzy uklidní a naše maminky se tak budou moci těšit společně s námi na rekondiční hýčkání po náročném období léčby.

Chystáme první Club

Život se ale ani kvůli omezením a změnám nemůže úplně zastavit, proto i v tomto měsíci, kdy se těšíme na jaro, přinášíme jednu velkou novinu z naší činnosti. Nyní totiž intenzivně pracujeme na tom, aby vznikl první fyzický Club Mamin a to v Plzni, kde máme sídlo. Dlouho jsme hledali prostory, které nabídnou místo pro poklidné setkávání. Osobní zkušenost s nemocí je nepřenositelná a mnoha nemocným je příjemnější sdílet své pocity, emoce, naděje či strachy v příjemném prostředí s těmi, kteří tuto zkušenost mají. Současná maminy s rakovinou první club Plzeňkancelář nebyla bohužel zcela vyhovující a byla spíše skladem všeho, co následně putovalo k rodinám.  Nový Club by se měl stát právě tím místem, které bude vyhovovat nejen nám, ale i našim maminkám. Bude plný empatie, rad a pomoci pro všechny, kteří ji potřebují. Ať už psychickou, sociální, praktickou nebo hmotnou. Clubovna bude místem, kde najedeme na modrou vlnu a začneme se učit přijmout novou životní situaci, najdeme harmonii, zklidnění a také rozšíří možnost setkávání a indiviudální plány s maminkami na denní bázi. Nabídne i místo, kde bude možnost si zacvičit onkologickou jógu nebo vybrat pár kousků z bazaru, který vzniká díky Vám a Vašim darům. Díky tomu i Skříně Praskají mohou získat své stabilní místo, do kterého nás můžete přijít navštívit i Vy, až to situace dovolí. Tento týden nás čeká stěhování a přípravy našeho prvního útočiště. Protože však situace s karanténou jen tak rychle nevyprchá, zahajujeme další operativní řešení, které Vám přiblíží ty skvělé kousky oblečení z našeho zrušeného bazaru již za pár dní. Takže věřte, že je určitě se na co těšit.

MAMINY potřebují Vaši pomoc

Projekt, který vznikl na konci dubna 2019, se dostal po krátkém roce činnosti do fáze, kterou asi nikdo takto rychle nečekal. Smutnou pravdou je, že onkologicky onemocní každý třetí občan. Z žen je to každá osmá a statistiky maminek doposud evidované nejsou. Počty našich narůstajících maminek a klientek ovšem dokazují, že se onkologická diagnóza nevyhne ani těhotným a novopečeným maminkám, které potřebují i naši plánovanou praktickou výpomoc. Vše ale není tak jednoduché, jak se zdá. S každým krokem, který realizujeme, se objeví nějaký zádrhel a spousta náležitostí, které je potřeba pečlivě postupně odkrajovat jako slupky, než se dostaneme k tomu sladkému plodu. Na projektu se nyní aktivně podílí 5 maminek a jeden tatínek a všichni jsme zatím v režimu dobrovolnictví. Časově vytížení  jsme již prakticky na 8mi hodinách denně i přesto, že bychom se takovému přetížení, jako onkologicky nemocné neměly vystavovat. A tak se učíme za pochodu svou práci efektivně rozdělovat, i když je to mnohdy náročné. Projekt je krásný a ojedinělý, ale také velmi náročný. Dokonce nás lámají k našim původním pracovním zařazením, ale my už máme svoje srdce jinde. A to u našich 200 maminek a těší nás, že na té cestě nemusí kráčet samy Chceme tomu dát maximum. Náš čas a úsilí moc rádi věnujeme do terapií, příprav materiálů, článků, videí na YouTube, grafických podkladů nebo administrativy spojenou s provozem organizace, protože víme, že to má smysl. Dáváme své srdce maminkám krůček po krůčku stále více a můžete jej dát i Vy. Silné organizace tvoří drobní dárci, kteří nám pomohou naše aktivity realizovat.

Budeme rádi, pokud se rozhodnete pomoci i našemu transparentním účtu, třeba za cenu jedné kávy, kterou si teď v kavárnách asi ještě chvilku společně nedáme. O to více nás i Vás určitě potěší, jak dokáže i taková drobná finanční pomoc vykouzlit úsměv na tváři nám všem i v tomto období.

Těšíme se na brzké shledání, na nějaké naše další sdělení. Vaše zprávy či odezvy. Průběh realizace Clubu, ze kterého máme ohromnou radost s Vámi budeme rádi sdílet na našich sociálních sítích a následně i na našem YouTube.

Děkujeme,

realizační tým MAMIN

srdce maminkám pro maminy s rakovinou jak podpořit

 Pokud hodnota Vašeho daru překročí částku 2000 Kč za celý rok, moc rádi  Vám poskytneme potvrzení o daru pro snížení ze základu daně, o které si neváhejte napsat na náš email.

Označeno , , , , , , ,

1 komentář: „První Club u Mamin

  1. Dobrý den, při hledání srovnatelného tématu jsem pomocí Google našla Vaše stránky, vypadá to dobře. Uložila jsem si to do záložek na google. Budu ráda, pokud v budoucnu budete takto postupovat.Z vašeho psaní může mít užitek mnoho dalších lidí.
    Na zdraví!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *