RECENZE: Bamboolik Látkové pleny 3.díl

Tapírovy látkovky

Konečně se dostávám na zlatý hřeb v oblasti látkování. Můj korunní princ, kterého jsem si zamilovala už na první pohled. Přivedl mě na ně manžel. Povídal: ,,Najdi si netu látkový plínky z česka. Vyrábí je prej maminky z Brna.” Značku mi neřekl. A tak jsem začala pátrat. Hledání nebylo vůbec těžké a tak jsem natrefila na tapíra. A s tapírem jsme v “suchu”.

S výběrem pomůže látková poradkyně

Líbil se mi jejich design. Jednoduchý, to mám rada. Žádné přeplácanosti , klikyháky a podobně. Definitivně rozhodnutí  o zakoupení právě těchto plenek padlo  na Babies Expo Praha v roce 2016. Jeli jsme se na ně podívat, abychom nekoupili zajíce v pytli. A tam jsem si je zamilovala. Přístup látkové poradkyně i její názory se mi líbili. Navíc tam nechyběl ten maminkovský přístup  a fakt, že nabízejí produkt samotné maminky, které si je osobně prvotně vyzkoušeli mě nadchl. Bamboolik vyrábí plenky AIO (All-In-One) a SIO (Snap-In-One).  AIO bamboolik funguje podobně jako kapsovky, obsahuje svrchní kalhotky s vnitřními savými jádry. Gumičky bych řekla však nemají tak dobré těsnění jako SIO systém, který má tu výhodu ve dvojité gumičce. Tu neobsahují například ani kalhotky od Petite a Lulu, které mají lépe řešeny šírší gumičky i lem z froté které tolik neškrábou, ale mají častější nehodovost právě při protečení protože nemají dvojitou gumku.

Co jsem si koupila?

Původně jsem zvažovala koupi AIO, ale rozumné poradila právě látková poradkyně, která měla lepší zkušenost právě se systémem SIO. Údajně měl mít vyšší savost, byl levnější a pro kloučky více vhodný.  Přímo na veletrhu jsme proto zakoupili naše první látkové pleny a odvezli jsme si zkušební sadu na tři dny v týdnu. Plnou výbavu jsem si tedy prvotně nepořídila. Ale k nim jsem přikoupila zároveň i 3 noční látkové kalhotky s všitým chobotem jak jsem je velmi často označovala, když jsem na manžela hlásila co chci podat.

SIO (AI2) Bamboolik

SIO (AI2) je bamboolikův ucelený systém. Potřebujete k němu jen několik věcí.  Základnu, savé jádro, v případě potřeby separační plenku a svrchní PUL kalhotky. Vše gunguje výtečně. Vše nacvakáte na patentky a a máte kompletní přebalení v látce. Svrchní kalhotky jsou z nepromokavého PUL materiálu, zapínání mají na suchý zip a jejich velikost snadno přizpůsobíte pomocí patentků. Můžete je tedy použít od miminka až po vetší batole. Já osobně bych do budoucna vylepšila ještě jednu věc, a to udělat širší vnější lem, který by se tolik nazařezával, když se plenka více utáhne. Dominik je už vetší kluk, ale plenky stále naplno využiváme, velikostně zatím stále dobře sedí a využijeme na kratší přebalení i ty krátké vkládačky. Takže i po dvou letech si stále vše nachází své uplatnění.

Materiál

V době kdy jsem si pořizovala látkovou výbavu měl bamboolik plenky jen jedny. V roce 2017 však přišly s novým materiálem a tím jsem látkovou výbavu doplňovala. Dobře jsem udělala. Materiál je mnohem lepší, více savý, měkčí a i šířka plenky je mezi nožičky tak akorát.

Noční plenky

Noční plenky jsou řekla bych trochu svízelnější. Chcete-li mít dítko celou noc v suchu je potřeba učúranějším dětem mnohem více docpat plenku. Domík pak vypadal jako bakule a nelíbil se mi ani hrbol na zádíčkách.

A tak jsem noční sloní plenky na čas odložila než trochu doroste. Vrátili jsme se k nim až zhruba kolem roku kdy už seděli vzhledem k jejich velikosti mnohem lépe. Měla jsem možnost vyzkoušet i sloni chobot od jiné no-name značky, ale také nebyla jsem nebyla zcela spokojená, když začala plenka celkově provlhat asi po 15 nocích, hodila jsem ji rovnou do koše, nevím kde s ní byl problém. I když byla velmi pěkná, funkci rozhodně nesplnila a byly to pro mě vyhozené peníze.

Noční savá jádra

Pro SIO systém můžete na noc zakoupit i noční savá jádra. Rozdíl je ve vyšší savosti. Já je vyzkoušené nemám. Dominik má noc teď jen klasickou základnu s dvojitým chobotem a ta mu na noc stačí, už se v noci tolik nebudí a v noci vůbec nepije a tak plenku počurá jen k ránu, tak neleží v mokrém celou noc. Pokud budu mít tu možnost po nemoci mít i druhé dítě, tak bych si dokoupila právě spíše noční savá jádra a noční sloní plenky bych už raději znovu nekoupila. Pocit suchu pro miminko bych doplnila o flísovou separačku s níž by dítě mělo pocit sucha po celou noc nebo raději přebalila.

Separační plenky

Bamboolik nabízí i separační plenky. Cože jsou to ty separační plenky? A budou vám vůbec k něčemu? Jsou to vlas;tně jen takové vložky do plenky, které mají za úkol bránit většímu znečištění stolicí. My jsme na doporučení látkové poradkyně vzhledem k očekávajícímu chlapečkovi koupili ty jednorázové z netkané textilie. Flísové nám nebyli zcela doporučeny. Pro chlapečky, kteří čůrají v celé dávce oproti holčičkám, které často učúrávají postupně by došlo k nahromadění tekutiny okolo separačky a mohlo by hrozit protečení. Pořídili jsme tedy podle rady. Z těch 200 kusů v balení co tam je nám zbyla ještě asi třetina. Domík měl, ale velmi často řídkou stolici a tak ušpinění plenky zřídka kdy zabránila. Je tedy vhodná spíše už v době kdy děti mají pevnější konzistenci stolice. Flísovou separačku jsem dokoupila dodatečně na zkoušku a s té jsem byl nadšená. Stolici z ní stačilo jen promnout v ruce a byla zase bez fleku. Vyprala se a pokračovalo se dál. navíc dodala synovi i pocit sucha.

Údržba

Rozcvaknout, hodit do pračky a spustit na šedesátku na nejdelší práci režim. Po vyprání pověsím choboty přes dvě lanka na sušáku, aby rychleji schnuly. Kdo má sušičku lépe pro něj, suché budou rychleji ale na druhou stranu bych řekla že se rychleji degraduje materiál. Já v bytě místo na sušičku nemám a tak jedu postaru. Suším asi dva dny v zimě v lete jsou suché během odpoledne a je to bezva. Nepoužívám žádnou aviváž. Jen domácí prací gel, trochu octa s pár kapkami  esenciální vůně. Po čůrání nezapáchají a čisté jsou i po hnědém kódu. Který velmi často čistím kartáčkem a následně ještě postříkám Prewash sprejem od Amway. Skvrnu nenajdu ani jednu. Zbytečné chemii jsem se vyhýbala od začátku, abych nenarušovala Domískův citlivý zadeček

Zhodnocení bamboolik

Bamboolika miluju. Jeho snadná údržba a méně tá nehodovost hodila bamboolika do přední linie mých oblíbenců v látkování. Svoje mouchy bamboolik ještě má. Například ve svrchních kalhotkách, kde by mohli poladit ještě šířku nebo materiál horního lemu který by se nemusel zařezávat tolik do kůže. Zapínaní na suchý zip je to nejlepší co mohli použít. Z hlediska ekonomiky se mi plenky už řekla bych vrátili a na dalším případném dítku tak už budu jen šetřit. Myslím, že bamboolik každoročně přichází se spoustou inovací a není proto divu, že si jej maminky čím dál častěji vybírají pro svoje děti. Tak i vám bych přála, abyste v případě výběru tapíra byli stejně spokojení jako já. A příště si povíme ještě o Petit Lulu, které jsem se rozhodla ještě vyzkoušet než se Domík odplenkuje. A také časem doplním tuto sekci i o tréninkové kalhotky, které mám od Bamboolika a jedné no-name značky opět z Aliexpress.

Ahoj,

Vaše Šárka

PS: minule jsem slíbila krátké video, tak tady ho máte. Dokonce je s Bamboolikem. Domíkovi zde bylo čerstvých 6 měsíců.

Tak toto jste asi nečekali, že? 😀


A jak jste si sestavovali vy vaši plenkovací výbavu? Napiště komentáře a podělte se o Vaše zkušenosti s látkovkami.

Označeno , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *