RECENZE: Výrobky od JUST

Radikální zhoršení pleti a pokožky

Hned po první chemoterapii bylo jasné, že budu mít pokožku velmi citlivou a náchylnou. Každá náplast zanechávala červené fleky, každá ranka se hojila déle a obtížněji. A se začínající onkologickou léčbou, se už tak aknózní pleť ještě více zhoršila. Vypadala jsem naprosto příšerně. Pupínky se drželi obzvláště v oblasti brady a dolní levé strany tváře. Místo bylo velmi bolestivé a hnisavé. V minulosti jsem už akné mívala, léčba se řešila lokálními antibiotiky a to dlouhodobě. Nepřinesla však nikdy kýžený efekt, akné se po vysazení léčby vždycky vrátilo. Během onkologické léčby jsem návštěvu dermatoložky tentokrát nezvolila, antibiotika je to poslední co potřebuji. Začala jsem hledat mezi přírodnějšími postupy.

Co jsem objednala od JUST?

Přes doporučení jsem se dostala ke značce JUST, která vyrábí přírodní kosmetiku. Objednala jsem si proto na zkoušku tři věci. Krém na zklidnění pokožky, který má zázračně podpořit i léčbu akné díky obsahu minerálních solí (San´Activ krém), dále řeřichový krém na redukci pigmentových a stařeckých skvrn, na lokální použití v místech, kde zůstávají fleky po náplastech a chemo léčbě. A třetí věc byl TeaTree olejíček s manukou a rosalinou pro svoje antiseptické účinky na lokální léčbu akné.

San´Activ krém

Tento krém s vysokým podílem cenných minerálů a bylinných extraktů má mnohostranné použití. Regeneruje pokožku a činí ji hladkou a hebkou. Díky soli z Mrtvého moře je vhodný i pro problematickou pleť. Je vhodný pro rehabilitační masáže, pro pěstění pokožky v kteroukoliv denní dobu, vhodný pro zklidnění suché pokožky a po ozařování, na uvolnění těla a odstranění únavy. Tuba o obsahu 100ml za 565,-

 

Řeřichový krém

Je jemný pěstící krém se švýcarskou řeřichou setou a sójou v lipozomální kapsli. Redukuje stařecké a pigmentové skvrny, viditelně bělí pouze postižená místa a nezasahuje okolní pokožku. Tím propůjčuje pleti hladký, zářivý vzhled. Krém obsahuje vyvážený UVA/UVB systém, takže efektivně předchází zvýšené tvorbě pigmentace. Je vhodný pro ženy a muže k redukci a zesvětlení stařeckých skvrn. Krémík o obsahu 60ml za cenu 525,-

TeaTree olej s manukou a rosalinou

Univerzální účinky oleje z australského čajovníku (tea tree) jsme znásobili kombinací s příbuznými oleji z manuky a rosaliny a vytvořili tak éterický olej. Exkluzivní spojení trojice unikátních olejů příznivě působí na pokožku. Vhodný k uklidnění pokožky podrážděné od komárů, klíšťat. Lahvička o objemu 10ml za 650,-

Aplikace: Pomocí aromalampy, zvlhčovačů, rozprašovačů, inhalací, potíráním, masážemi, koupelemi, či ve formě obkladů a zábalů. Vzhledem k vysoké koncentraci je zapotřebí dávkovat tyto oleje po kapkách.

Očekávání objednávky a jejich cena

Zboží jsem objednala přes paní, která výrobky dlouhodobě objednává, okolo mě bylo ještě pár lidí co značku znají s doporučují. Začala jsem se proto velmi těšit až objednávka dorazí a mohu začít testovat. Zboží jsem zaplatila, cena mě už ale trochu odradila protože jsem o jejich ceně do té doby neměla absolutně ponětí. Za tři výrobky 1740 korun to je už docela randál. Stále jsem však byla nadšená, protože to všichni okolo doporučovali. Těšila se slibovaných výsledků. Zboží bylo v papírové taštičce a doplněno o produktový katalog. Velikost některých produktů mě za tu cenu zarazila. Krabičky jsem rozbalila a našla hliníkové tuby se šroubovacími víčky, které se mi špatně šroubují a mě zcela nevyhovují. Hned druhý den jsem začala produkty testovat.

Denní používání výrobků JUST a jejich výsledky?

Začala jsem užívat, říkám si, že tak 14 dní už musí být nějaké výsledky vidět. Po 14 dnech se žádná sláva nekonala. Bohužel. Dávám tomu čas, užívám téměř 3 měsíce. Aknózní pleť absolutně beze změny, používám San´Activ krém ráno a večer a na závěr péče o pleť potřu pupínky postižená místa ještě Tea Tree olejem. Ten nádherně a svěže voní a u něho vidím drobné antiseptické účinky, které pupínek slabě vysuší, ale nezahojí. Pupínky se tvoří stále a stále. Ruce s fleky mažu každý den, střídám na ně San´Activ s řeřichovým. Po měsíci, ale výsledky nevidím. Mírné, ale opravdu jen mírné zlepšení pozoruji až ta ty tři měsíce.

začátek testování
po dvou měsících

 

Žádná chemie je jejich velké plus

Krémy krásně voní, jsou přírodní a neobsahují žádné zbytečné chemické složky. To je podle mě jejich hlavní přednost. Pleť nevysušují. Pleť je po něm hydratovaná. Nepne. Ale výsledky nejsou nijak markantní. Po 3 měsíčním používání, se problémy pro které jsem krémy za tu vysokou cenu pořizovala nezlepšili. Ale neublížili. Což je svým způsobem taky účinek. Ale ne kýžený. Výsledky vidíte i na přiložených fotografiích.

Hodnocení

Další objednávka se tudíž u mě  pravděpodobně konat nebude. Své sliby krémy absolutně nesplnili. Aknózní pleť mi zůstala a pigmentové skvrny vybledli jen minimálně. Krémy, ale nevyhodím, za tu cenu je vyprázdním do poslední kapky.  Pleť mi nezatížili ani nepodráždili, jsou příjemné konzistence a voňavé. Podle mě jsou vhodné hlavně v případě, že nemáte žádný velký problém, který chcete řešit. Konzistence krému je tužší, ale roztírají se velmi dobře. Na pleti se hezky vpije a zanechá pleť hebkou a příjemně voňavou. A jejich hlavní plus vidím hlavně v přírodním složení. A co se týče Tea Tree? Tak stejné účinky zvládl i můj předchozí olejíček a to od AusralianBodyCare a nestál tolik. Sice neobsahuje manuku a rosalinu, ale ani zde jsem jejich extrémní výsledky nepocítila. Celkově vzato jsem, ale spokojená, i když ne nadšená a mé očekávání zcela nesplnili. Každopádně sebe řadím mezi náročnější uživatele, a asi nebudu maximálně spokojená nikdy a na všem si chybičku najdu vždy.

Jak hodnotím tento nákup?

Co mi na akné viditelně pomohlo, i když mě ho úplně nezbavilo? Tak o tom si povíme příště.

Zdroj: popisky výrobků z oficiálních stránek www.justnahrin.cz


A co vy? Podělte se prosím o svoje zkušenosti s JUST?

Označeno , , , , ,

1 komentář: „RECENZE: Výrobky od JUST

  1. Řeřichový krém JUST používám asi 2 měsíce, aplikuji skutečně poctivě několikrát denně, bohužel pigmentové skvrny jsou odstraněny jen částečně. Budu používat i dál, ale obávám se, že skvrny mi zcela nezmizí .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *