Sbírka pro Jirku po zesnulé Martě

Poznejte příběh Jirky, muže, který prošel těžkými ztrátami a nyní se snaží zlepšit svůj životní standard. Někdy život zamíchá opravdu zvláštním způsobem kartami. Přinese životní zkoušky a někdy dokonce i více natolik alarmujícíh životních momentů. Jedním z takových přikladových životních příbehů přinesl i Jirka, který bojoval po boku své milované partnerky, která nakonec svůj boj s rakovinou prohrála… Jirkovi však život přinesl ještě další nepředstavitelný životní milník, který na jeho cestě přinesl další zvratný bod…

Ahoj jmenuji se Jirka a až donedávna jsem vedl vcelku normální život řidiče kamionu. S partnerkou jsme jezdili spolu ve dvojce. A pak najednou rána, byla jí diagstikována rakovina prsu. Rok jsme touto zákeřnou nemocí bojovali. Pak se zdálo že se to povedlo. A Martu pustili zpět do práce. Bohužel nemoc se vrátila a v daleko horší podobě. Když mi primář onkologie v Hradci Králové řekl že chce semnou mluvit. Tak jsem věděl že je zle. A bohužel bylo. Vrátila se nemoc jako metastáze na moskomíšním moku. Uběhli pouhé dva měsíce a Marta odešla. Když jsem se po pár letech stou strátou, aspoň trochu vyrovnal. Ale nezapomněl, došlo i na mě. Jedno hloupé zakopnutí a 3 zlomené obratle. Když mě dovezli do FN Motol, kde zjistili že mám ve zlomenině zánět. A poslali mě zpět do nemocnice Hořovice ať jej zaléčí. Bohužel však transport neproběhl v sedě a ne vleže, jak to má být při tomto případě. A v Hořovicích už jsem nechodil. Na Homolce mě bohužel odmítli operovat a tak operace proběhla v Motole a řekl bych, že snad úspěšně. Zůstal jsem však nechodící. Nyní jsem částečně po rehabilitacích a učím se znovu chodit. Zatím to trochu zvládám s chodítkem po bytě, ale venku zatím ne. Ale nevzdávám to. Určitě bude líp obzlšátě s elektronickým vozíkem, který mi umožní dostat se dál než za hranice bytu a ulice abych mohl být zase více mezi blízkými přáteli, kteří mi pomáháli a pomáhají po odchodu mé milované Martičky.

—————————————————————————————————————

Jiří zůstal na invalidním vozíku, který však již neodpovídá jeho potřebám ani snížené kondici. Při hledání pomoci jsme oslovili dodavatele kompenzačních pomůcek. Nejvhodnějším vybavneím pro Jirku by byl elektronický vozík, které jsou však velmi nákladné. Byla nám však nabídnuta velmi příznivá sleva a pro Jirku na jeho vozík tak zbývá získat už jen 70 000 Kč.

Pomoci můžete jakýmkoliv příspěvkem na učet veřejné sbírky 2601664135/2010 s VS 31082023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *