Příspěvek na Denisku (Prsa v Zenu)

Zemřela nám naše členka a kamarádka, maminka 3 letého Davídka

Mnoho z Vás nám na instagramu i Facebooku psalo a vyjadřovalo svou soustrast nad ztrátou naší mladé maminky Denisky, která byla první oficiální členkou naší organizace. Deniska byla v Remisi po karcinomu prsu téměř 4 měsíce, když se její nemoc zvrtla a připojila se k ní zpátky v pdobě metaastází v páteři. Tento relaps trval pouze několik týdnů a Denisku sebou vzal na místo, kde už má doufejme klid.

Slova zakladatelky Šárky

“Denča byla součástí vlastně od doby, kdy jsem ze svého blogu udělala projekt, který se oficiálně realizoval 26.dubna a Deniska tak byla po mě a mém otci a mamině první oficiálně registrovanou maminkou. S Deniskou jsem se potkala poprvé v polovině října po seznámení na instagramu, kde jsem ji oslovila zda se nechce podělit o svůj příběh, což jsem jako blogerka pochopitelně mohla. Každá jsme měli jinou cestu, přesto se vždy naše cesty dokázaly střetnout a najít si možnosti, kde se i naše cíle a plány dokáží protnout. Naše projekty se bohužel vzhledem k okolnostem již spojit nepovedlo. “

Několik z Vás psalo, zda bude možno se nějak zapojit a podpořit tento projekt. Také jste se ptali jste se zda na její pohřeb pojedeme uctít její památku.

A tak jak Šárka slíbila u jejích posledních příspěvků na sociálních sítích. Se i přesto, že věděla, že v její roli jako samotné pacientky to bude bolestná cesta, stejně jako pro její nejbližší.

“Podpořit ji i v této situaci mi přijde víc než důstojné a lidské, protože její život za to stál. Každý život, i když jste ji možná osobně neznali, za to stojí. Často slýcháme, že když máme rakovinu máme to spočítané a vesměs nestojí za to se tím dál zabývat. My se Vám tu snažíme předat kus zkušenosti, protože statistiky jsou bohužel neúprosné. Každý třetí rakovinou onemocní, a každý čtvrtý (i ten sebesilnějí) může nemoci podlehnout. Dnes jsme to my zítra to může být kdokoli další. Rakovina je nevyzpytatelná a každá chyba se nám může projevit krutou daní. A i když už toho čertíka máme, moc rádi Vám ukazujeme jak barevně a radostně se dá s rakovinou žít.”

Nemoc není bezmoc a i přes každodenní strach, s kterým se potýkáme pro některé z nás dokáže být přímo paralizující. Navzdory tomu, chceme žít pestrý a spokojený život, protože ho tak vnímat chceme. Naštěstí máme sebe a dokážeme se o sebe opřít a být tu pro druhé i kdybychom nemuseli. Nemoci nám změní priority a soudržnost a lidskost se velmi často ještě více posilní. Asi i proto jste mnozí psali a ptali se zda se bude vybírat nějaká koruna na Denisku.

Rozhodli jsme se koupit věnec za organizaci a komunitu z prostředků, které máme k dispozici z našeho bazaru #SkrinePraskaji.  Zbylé vybrané koruny věnujeme pozůstalému manželovi a synovi Davídkovi. Víme, že peníze život Denisce nevrátí a ani jim jejich životy neuhlehčí, ale přesto se chceme určitou mírou zapojit a podpořit je. Vy můžete s námi také.

Minulý týden jsme na Denisku vyhlásili na Facebooku sbírku, Sbírka s variabilním symbolickým číslem 2222 dávající dohromady magickou osmičku byla pro Denisku významná. Proto se i Vy můžete podílet v kouzle, který jí sice život nevrátí, ale umožní pokrýt drobné náklady rodině, které nemoc vzala příliš. Náš transparentní účet 2701520526/2010 je pro tyto účely k dispozici do konce června. Vyjádřit svou podporu můžete i jedinou korunou, protože i ta se počítá.

Rozloučení s Deniskou proběhlo v pondělí 27.5. v Karlových Varech, v přítomnosti rodiny a jejích přátel.  Stále budeme mít Denisku i její projekt v mysli, stejně jako slova, která zazněla z úst pana faráře a doslovně popisují to co si myslíme a v co doufáme.

CLUB maminek s rakovinou se také rozhodl podpořit osvětovou kampaň za Zdravá prsa a zúčastní se tak AVON pochodu, jak za naši organizaci tak i za Denisku, za kterou přibude jedno další srdíčko na tradičním tričku.

Děkujeme, že s námi pomáháte nemocným maminkám a jejich rodinám.


Libovolný příspěvek na Denisku a její rodinu posílejte na transparentní konto 2701520526/2010 s variabilním symbolem 2222

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *