#SlovemProtiRakovi

Slova která pomáhají

Hastag #slovemprotirakovi má za cíl spojovat nemocné a příznivce napříč sociálními sítěmi. Formou osvětové činnosti tak šíříme společně s Vámi povědomí o životě s rakovinou, životní situace, příhody i poznatky.

Je všechny kteří se nebojí sdílet. Aby motivovali ty, kterých se to týká. I pro ty, kteří chtějí přečíst obavy, radosti, strasti a komplikace i aktivity každého, kdo si prošel nebo prochází tím stejným životním obdobím. Má za úkol informovat veřejnost o životě s rakovinou a ukázat, že život s rakovinou není jen černý a bílý a dokáže tak propojit všechny, kteří se pod tento hashtag přihlásí se svým slovem proti rakovi.

Proč další hashtag?

Pokud právě s rakovinou bojujete a sdílíte s ostatními Vaše myšlenky i obavy, můžete ke svým příspěvkům připojit i tento hashtag. A proč vznikla tato sociální kampaň ? Zkrátka protože hashtagů není nikdy dost. “Když jsem se snažila hledat na sociálních sítích lidi, kteří sdílí svoje příběhy s rakovinou. Zadávala jsem různé štítky, většina z nich je ale anglická. Těžko lze pak vybrat ty, kteří si tím samým prochází v České republice. ” vzpomíná Šárka Šteinochrová, zakladatelka této kampaně. Hashtag pomůže vyhledat české bojovníky proti rakovině. všechny, kteří si tím procházeli, prochází a nebo pomůže vyhledat stejné lidi pro ty, na které ten los teprve padne. Toto označení jim to pak usnadní.

Dneska jsem to já. Zítra to můžeš být i ty.

Osvěta o rakovině a životě s ní je totiž zastřená velkou bublinou. Lidé mají často pocit, že lidé s rakovinou nežijí, spíše jen tak přežívají a vidí jen dopady nemoci a strach. Život s rakovinou, ale není jen černá a bílá. Naopak rakovina často pomůže v lidech probudit mnohem více barev než doposud znali. Nemoc nám dovolí opětovně probudit svou tvořivost a lásku ke všemu kreativnímu a smysluplnému, k činnostem, které povzbuzují chuť k životu a vytváří pocity štěstí.

Co můžete udělat a jak se zapojit?

Jsi cancerfighter z české republiky? Máš blog? Píšeš o své nemoci? Chceš podpořit a usnadnit hledání dalším lidem hledání, když se dostanou do stejné situace jako ty? Označením #SlovemProtiRakovi na sociálních sítích se začleníš do skupiny bojujících čechů proti rakovině, podporuješ terapii sdílením a zapojíš se do něčeho většího než jsme mi sami. Společně se staneme velkou komunitou, označeným českým hashtagem, pod kterým nás bojovníky může kdokoliv kdo to bude potřebovat vyhledat a případně se s námi i spojit.

Co můžete udělat i Vy ostatní? Znáte někoho, kdo si tímto obdobím prochází, procházel a celou situaci třeba skrýval?  Myslíte, že by mohl být motivací pro ostatní nebo ho jen popíchnout, aby se nebál když onemocněl? Třeba ani neví, že k němu vzhlížíte za to jak se situací popral? Možná o něm i vy sami můžete napsat pár slov, protože neví jak moc v něj věříte.Často jsou to slova, která nedokážeme říct nahlas. Možná že ho tím i vnitřně posílíte. Protože na svou nemoc nikdo nemusí být sám. Dejte jim to najevo Slovem proti rakovi.

Zapojit se je jednoduché. Teď už víte jak.