Slova která pomáhají

Hastag #slovemprotirakovi má za cíl spojovat nemocné a příznivce napříč sociálními sítěmi. Formou osvětové činnosti tak šíříme společně s Vámi povědomí o životě s rakovinou. Sdílíme životní situace, příhody i poznatky a dodáváme sílu všem kteří to potřebují.

Tento projekt je pro všechny, kteří se nebojí sdílet. Motivujte s námi ty, kterých se to týká. Toto označení je tu i pro ty, kteří si chtějí přečíst příběhy, obavy, radosti, strasti, komplikace i aktivity každého, kdo si prošel nebo prochází tím stejným životním obdobím. Léčbou rakoviny. Informovativní kampaň slouží nejen pro nemocné, ale i pro veřejnost a jejím úkolem je ukázat pravdu o životě s rakovinou. Rakovina je pro mnoho lidí stále velký strašák a obávají se života s ní. Ten, ale není jen černý a bílý, ale mnohdy pestřejší než kdy byl. Pomocí hastagu #slovemprotirakovi tak dokážeme propojit všechny, kteří mají zájem se do projektu zapojit a bojovat tak #slovemprotirakovi.

Proč další hashtag?

Pokud právě s rakovinou bojujete a sdílíte s ostatními Vaše myšlenky i obavy, můžete ke svým příspěvkům připojit i tento hashtag. A proč vznikla tato sociální kampaň ? Zkrátka protože hashtagů není nikdy dost. “Když jsem se snažila hledat na sociálních sítích lidi, kteří sdílí svoje příběhy s rakovinou. Zadávala jsem různé štítky, většina z nich je ale anglická. Těžko lze pak vybrat ty, kteří si tím samým prochází v České republice. vzpomíná Šárka Šteinochrová, zakladatelka této kampaně.

Hashtag pomůže vyhledat české bojovníky proti rakovině. Všechny, kteří si tím procházeli, prochází a nebo pomůže vyhledat stejné lidi pro ty, na které ten los teprve padne. Toto označení jim to pak usnadní a dostane se k nim tak více informací a hlavně ty osobní příběhy, které nás všechny v těchto chvílích drží nad vodou.

Dneska jsem to já. Zítra to můžeš být i ty.

Osvěta o rakovině a životě s ní je totiž zastřená velkou bublinou. Lidé mají často pocit, že lidé s rakovinou nežijí, spíše jen tak přežívají a vidí jen dopady nemoci a strach. Život s rakovinou, ale není jen černá a bílá. Naopak rakovina často pomůže v lidech probudit mnohem více barev, než doposud znali. Nemoc nám dovolí opětovně probudit svou tvořivost, lásku ke všemu kreativnímu a smysluplnému. Touhu k činnostem, které povzbuzují chuť k životu a vytváří pocity štěstí a napomáhají tak na cestě k uzdravení.

Co můžete udělat a jak se zapojit?

  • Jsi cancerfighter z české republiky?
  • Máš blog?
  • Píšeš o své nemoci?
  • Chceš podpořit a usnadnit dalším lidem hledání, pro případ, že se dostanou do stejné situace jako ty ?

Označením #SlovemProtiRakovi na sociálních sítích se začleníš do skupiny bojujících čechů proti rakovině, podporuješ terapii sdílením a zapojíš se do něčeho většího než jsme mi sami. Společně se staneme velkou komunitou, označeným českým hashtagem, pod kterým nás bojovníky může kdokoliv, kdo to bude potřebovat vyhledat a případně se s námi i spojit jednoduše na sociálních sítích.

Co můžete udělat  Vy ostatní? Znáte někoho, kdo si tímto obdobím prochází, procházel a celou situaci třeba skrýval?  Myslíte, že by mohl být motivací pro ostatní nebo ho jen popíchnout, aby se nebál když onemocněl? Třeba ani neví, že k němu vzhlížíte za to jak se situací popral? Možná o něm i vy sami můžete napsat pár slov, protože neví jak moc v něj věříte.Často jsou to slova, která nedokážeme říct nahlas. Kouzlo slova je mocné. a ukáže, že na svou nemoc nikdo nemusí být sám.

Dejteto najevo Slovem proti rakovi.

Zapojit se je jednoduché. Teď už víte jak.