#SlovemProtiRakovi

Rubrika plná příběhů

Dostáváme se k části webových stránek, která je pojmenována Slovem proti rakovi. Proč se tak jmenuje a co ta slova znamenají? Tenhle název je totiž součástástí záměru terapeutických MamaBlogů a hlavně povídáním o rakovině, o nemoci, diagnostice, obavách i psychice. Zkrátka všemu co souvisí s obavami člověka, když se dostane do situace s rakovinou. Není ale jen pro maminky, které si tu píšou své Terapeutické MamaBlogy.

kampaň #SlovemProtiRakovi

Je pro všechny kteří se nebojí sdílet všechno okolo rakoviny. Aby motivovali ty, kterých se to týká. A ti, kteří chtějí, si mohli přečíst obavy, radosti, strasti a komplikace i aktivity každého, kdo si prošel nebo prochází tím stejným životním obdobím. Má za úkol informovat veřejnost o životě s rakovinou a ukázat, že život s rakovinou není jen černý a bílý a dokáže tak propojit všechny, kteří se pod tento hashtag přihlásí se svým slovem proti rakovině.

Proč další hashtag?

Pokud právě s rakovinou bojujete a sdílíte s ostatními vaše myšlenky i obavy, můžete ke svým příspěvkům připojit i tento hashtag. A proč jsem vymyslela tuto kampaň s hashtagem na sociální sítě? Zkrátka protože hashtagů není nikdy dost. Když jsem se snažila hledat na sociálních sítích lidi, kteří sdílí svoje příběhy s rakovinou. Zadávala jsem různé štítky, většina z nich je ale anglická. Těžko lze pak vybrat ty, kteří si tím samým prochází v České republice. Pomůže tak pod tímto hashtagem vyhledat české bojovníky proti rakovině. všechny, kteří si tím procházeli, prochází a nebo pomůže vyhledat stejné lidi pro ty, na které ten los teprve padne. Toto označení jim to pak usnadní.

Dneska jsem to já. Zítra to můžeš být i ty.

Osvěta o rakovině a životě s ní je totiž zastřená velkou bublinou. Lidé mají často pocit, že lidé s rakovinou nežijí, spíše jen tak přežívají a vidí okolo sebe jen to, jak špatně vše kolem dopadá. A mají strach, když do tohohle období nechtěně vkročí. Život s rakovinou, ale není jen černá a bílá.

Naopak rakovina často pomůže v lidech probudit mnohem více barev než doposud znali. Příkladem jsem i já. Nemoc mi dovolila opětovně probudit svou tvořivost a lásku ke všemu kreativnímu a smysluplnému, k činnostem, které povzbuzují chuť k životu a vytváří pocity štěstí.

Dnes jsme to já, kdo je nemocný, a hledám informace. Nemoc na mě přišla nečekaně ze zálohy. Na začátku jsem si říkala proč zrovna já? Zprvu jsem to nechápala. Teď toho vím víc a snažím se tomu porozumět,  a i přesto, že vím víc než na začátku pořád vím, že nic nevím. Ale nebrání mi to v pestrobarevném životě. Životě plného barev, plného radosti a plného zajímavých aktivit na které jsem si předtím nikdy nemohla udělat čas.

Co můžeš udělat a jak se zapojit?

Jsi cancerfighter z české republiky? Máš blog? Píšeš o své nemoci? Chceš podpořit a usnadnit hledání dalším lidem hledání, když se dostanou do stejné situace jako ty? Označením #SlovemProtiRakovi na sociálních sítích se začleníš do skupiny bojujících čechů proti rakovině, podporuješ terapii sdílením a zapojíš se do něčeho většího než jsme mi sami. Společně se staneme velkou komunitou, označeným českým hashtagem, pod kterým nás bojovníky může kdokoliv kdo to bude potřebovat vyhledat a případně se s námi i spojit.

Co můžete udělat i vy ostatní? Znáte někoho, kdo si tímto obdobím prochází? nebo procházel a celou situaci třeba skrýval?  Myslíte, že by mohl být motivací pro ostatní nebo ho jen popíchnout, aby se nebál když onemocněl? Třeba ani neví, že k němu vzhlížíte za to jak se situací popral? Možná o něm i vy sami můžete napsat pár slov, protože ani neví co si o něm myslíte, protože jsou to slova která často neříkáme nahlas. Možná že ho tím i vnitřně posílíte. Protože na svou nemoc nikdo nemusí být sám. Dejte jim to najevo Slovem proti rakovi.

Zapojit se je jednoduché. Teď můžete i vy!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *