Slova která pomáhají

Hastag #slovemprotirakovi má za cíl spojovat nemocné a příznivce napříč sociálními sítěmi. Formou osvětové činnosti tak šíříme společně s Vámi povědomí o životě s rakovinou. Sdílíme životní situace, příhody i poznatky a dodáváme sílu všem kteří to potřebují.

Tento projekt je pro všechny, kteří se nebojí sdílet. Motivujte s námi ty, kterých se to týká. Toto označení je tu i pro ty, kteří si chtějí přečíst příběhy, obavy, radosti, strasti, komplikace i aktivity každého, kdo si prošel nebo prochází tím stejným životním obdobím. Léčbou rakoviny. Informovativní kampaň slouží nejen pro nemocné, ale i pro veřejnost a jejím úkolem je ukázat pravdu o životě s rakovinou. Rakovina je pro mnoho lidí stále velký strašák a obávají se života s ní. Ten, ale není jen černý a bílý, ale mnohdy pestřejší než kdy byl. Pomocí hastagu #slovemprotirakovi tak dokážeme propojit všechny, kteří mají zájem se do projektu zapojit a bojovat tak #slovemprotirakovi.

Proč další hashtag?

Pokud právě s rakovinou bojujete a sdílíte s ostatními Vaše myšlenky i obavy, můžete ke svým příspěvkům připojit i tento hashtag. A proč vznikla tato sociální kampaň ? Zkrátka protože hashtagů není nikdy dost. “Když jsem se snažila hledat na sociálních sítích lidi, kteří sdílí svoje příběhy s rakovinou. Zadávala jsem různé štítky, většina z nich je ale anglická. Těžko lze pak vybrat ty, kteří si tím samým prochází v České republice. vzpomíná Šárka Šteinochrová, zakladatelka této kampaně.

Hashtag pomůže vyhledat české bojovníky proti rakovině. Všechny, kteří si tím procházeli, prochází a nebo pomůže vyhledat stejné lidi pro ty, na které ten los teprve padne. Toto označení jim to pak usnadní a dostane se k nim tak více informací a hlavně ty osobní příběhy, které nás všechny v těchto chvílích drží nad vodou.

Dneska jsem to já. Zítra to můžeš být i ty.

Osvěta o rakovině a životě s ní je totiž zastřená velkou bublinou. Lidé mají často pocit, že lidé s rakovinou nežijí, spíše jen tak přežívají a vidí jen dopady nemoci a strach. Život s rakovinou, ale není jen černá a bílá. Naopak rakovina často pomůže v lidech probudit mnohem více barev, než doposud znali. Nemoc nám dovolí opětovně probudit svou tvořivost, lásku ke všemu kreativnímu a smysluplnému. Touhu k činnostem, které povzbuzují chuť k životu a vytváří pocity štěstí a napomáhají tak na cestě k uzdravení.

Co můžete udělat a jak se zapojit?

Označením #SlovemProtiRakovi na sociálních sítích se začleníš do skupiny bojujících čechů proti rakovině, podporuješ terapii sdílením a zapojíš se do něčeho většího než jsme mi sami. Společně se staneme velkou komunitou, označeným českým hashtagem, pod kterým nás bojovníky může kdokoliv, kdo to bude potřebovat vyhledat a případně se s námi i spojit jednoduše na sociálních sítích.

Co můžete udělat  Vy ostatní? Znáte někoho, kdo si tímto obdobím prochází, procházel a celou situaci třeba skrýval?  Myslíte, že by mohl být motivací pro ostatní nebo ho jen popíchnout, aby se nebál když onemocněl? Třeba ani neví, že k němu vzhlížíte za to jak se situací popral? Možná o něm i vy sami můžete napsat pár slov, protože neví jak moc v něj věříte.Často jsou to slova, která nedokážeme říct nahlas. Kouzlo slova je mocné. a ukáže, že na svou nemoc nikdo nemusí být sám.

Dejte to najevo Slovem proti rakovi.

Zapojit se je jednoduché. Teď už víte jak.

kampaň na sociálních sítích

facebook Share on Facebook
Twitter Tweet
Follow Follow us

Rubrika plná příběhů

Dostáváme se k části webových stránek, která je pojmenována Slovem proti rakovi. Proč se tak jmenuje a co ta slova znamenají? Tenhle název je totiž součástástí záměru terapeutických MamaBlogů a hlavně povídáním o rakovině, o nemoci, diagnostice, obavách i psychice. Zkrátka všemu co souvisí s obavami člověka, když se dostane do situace s rakovinou. Není ale jen pro maminky, které si tu píšou své Terapeutické MamaBlogy.

kampaň #SlovemProtiRakovi

Je pro všechny kteří se nebojí sdílet všechno okolo rakoviny. Aby motivovali ty, kterých se to týká. A ti, kteří chtějí, si mohli přečíst obavy, radosti, strasti a komplikace i aktivity každého, kdo si prošel nebo prochází tím stejným životním obdobím. Má za úkol informovat veřejnost o životě s rakovinou a ukázat, že život s rakovinou není jen černý a bílý a dokáže tak propojit všechny, kteří se pod tento hashtag přihlásí se svým slovem proti rakovině.

Proč další hashtag?

Pokud právě s rakovinou bojujete a sdílíte s ostatními vaše myšlenky i obavy, můžete ke svým příspěvkům připojit i tento hashtag. A proč jsem vymyslela tuto kampaň s hashtagem na sociální sítě? Zkrátka protože hashtagů není nikdy dost. Když jsem se snažila hledat na sociálních sítích lidi, kteří sdílí svoje příběhy s rakovinou. Zadávala jsem různé štítky, většina z nich je ale anglická. Těžko lze pak vybrat ty, kteří si tím samým prochází v České republice. Pomůže tak pod tímto hashtagem vyhledat české bojovníky proti rakovině. všechny, kteří si tím procházeli, prochází a nebo pomůže vyhledat stejné lidi pro ty, na které ten los teprve padne. Toto označení jim to pak usnadní.

Dneska jsem to já. Zítra to můžeš být i ty.

Osvěta o rakovině a životě s ní je totiž zastřená velkou bublinou. Lidé mají často pocit, že lidé s rakovinou nežijí, spíše jen tak přežívají a vidí okolo sebe jen to, jak špatně vše kolem dopadá. A mají strach, když do tohohle období nechtěně vkročí. Život s rakovinou, ale není jen černá a bílá.

Naopak rakovina často pomůže v lidech probudit mnohem více barev než doposud znali. Příkladem jsem i já. Nemoc mi dovolila opětovně probudit svou tvořivost a lásku ke všemu kreativnímu a smysluplnému, k činnostem, které povzbuzují chuť k životu a vytváří pocity štěstí.

Dnes jsme to já, kdo je nemocný, a hledám informace. Nemoc na mě přišla nečekaně ze zálohy. Na začátku jsem si říkala proč zrovna já? Zprvu jsem to nechápala. Teď toho vím víc a snažím se tomu porozumět,  a i přesto, že vím víc než na začátku pořád vím, že nic nevím. Ale nebrání mi to v pestrobarevném životě. Životě plného barev, plného radosti a plného zajímavých aktivit na které jsem si předtím nikdy nemohla udělat čas.

Co můžeš udělat a jak se zapojit?

Jsi cancerfighter z české republiky? Máš blog? Píšeš o své nemoci? Chceš podpořit a usnadnit hledání dalším lidem hledání, když se dostanou do stejné situace jako ty? Označením #SlovemProtiRakovi na sociálních sítích se začleníš do skupiny bojujících čechů proti rakovině, podporuješ terapii sdílením a zapojíš se do něčeho většího než jsme mi sami. Společně se staneme velkou komunitou, označeným českým hashtagem, pod kterým nás bojovníky může kdokoliv kdo to bude potřebovat vyhledat a případně se s námi i spojit.

Co můžete udělat i vy ostatní? Znáte někoho, kdo si tímto obdobím prochází? nebo procházel a celou situaci třeba skrýval?  Myslíte, že by mohl být motivací pro ostatní nebo ho jen popíchnout, aby se nebál když onemocněl? Třeba ani neví, že k němu vzhlížíte za to jak se situací popral? Možná o něm i vy sami můžete napsat pár slov, protože ani neví co si o něm myslíte, protože jsou to slova která často neříkáme nahlas. Možná že ho tím i vnitřně posílíte. Protože na svou nemoc nikdo nemusí být sám. Dejte jim to najevo Slovem proti rakovi.

Zapojit se je jednoduché. Teď můžete i vy!

 

facebook
Share on Facebook

Twitter
Tweet

Follow
Follow us