Srdce maminkám – individuální pomoc a podpora rodin

Proplouvat životem i svými každodenními radostmi i starostmi, je v nemoci mnohem náročnější. Nemoc rozpoutává divokou bouři a přináší emoce, smutek i vztek. Často však může přinést také další náročné situace. Disfunkční domácnost, chybějící výpomoc, hmotnou nouzi nebo poruchy a chybějící vybavení, které náročnost období léčby umocní. Pak se léčba může stát opravdovým bojem.

Cíl projektu:

Pomoci obnovit harmonickou domácnost výpomocí nebo vybavením

Chci dát #srdcemaminkam 

Pomocí veřejné sbírky přispíváte na pomoc konkrétním rodinám nebo pro konkrétní individuální účely pro projekt Clubu. Přispívat můžete jako anonymní dárci pomocí našich pokladniček či online platby prostřednictvím dárcovského formuláře z portálu darujme.cz.

Přispěním na sbírkový účet dáváte souhlas se zveřejněním svého jména a příjmení na listě donátorů ve Výroční zprávě. Pokud s tím nesouhlasíte dejte nám to prosím vědět.

Podpořte maminky a jejich cestu k uzdravení zasláním libovolné částky na náš sbírkový účet. Finance z veřejné sbírky nám pomáhají zajistit nemocným maminkám individuální psychoterapie, hlídání dětí, provoz domácnosti, nakoupit potravinové doplňky, které jim pomohou posílit jejich imunitu nebo jim zajistit nějakou krásnou vzpomínku například pomocí výletu s jejich rodinou.

S finančním darem do veřejné sbírky posíláte kus svého srdce nemocným maminkám, pro které je důležité vědět, že jim lidé v tomto období fandí, dodává jim to sílu na jejich cestě k uzdravení. 

Sbírkový účet:

2601664135 / 2010

 

Každá sbírka má uvedený variabilní symbol, pomocí kterého můžete přispět konkrétní mamince. Peníze, které zašlete na náš účet bez variabilního symbolu budou rozděleny dle uvážení Správní rady spolku právě probíhajícím výzvám.

S nakládáním financí jsme vždy obezřetní a transparentní. Můžete nahlédnout na náš účet či reálné využití financí za poslední rok.

Registrace sbírky: U Krajského úřadu v Plzni  https://aplikace.mvcr.cz/seznam-verejnych-sbirek/Detail.aspx?id=11906


Chcete finančně podpořit naši činnost? Můžete pomocí daru na transparentní účet

Aktuálně vyhlášené sbírky

Při volbě příspěvku pro aktuální výzvu, zadejte prosím při převodu na účet platbu s přiděleným variabilním symbolem, příspěvek bez symbolu bude Správní radou přiřazen dle potřeby k dalším výzvám. QR kód platby, má již přidělený svůj VS, skenujte ve Vaší bankovní mobilní aplikaci nebo využijte darovací vidget.

Pomoc pro Kateřinu a její 4 děti

Jmenuji se Kateřina, je mi 44 let a mám 4 děti. Můj nejstarší syn (20) má mentální poškození, sebepoškozuje se a je velmi agresivní. Je pod neustálým dohledem psychologa, neurologa a psychiatra. Díky medikaci, kteoru užívá se dá vše korigovat. Kluci dvojčata (10 let) jsou plně zdraví a v září nastopili třetí třídu základní školy, kde je to velice baví. S 6,5 letou dcerkou je to náročnější. Má kombinovaný hendikep. Narodila se oboustranně neslyšící, od tří let jí rovnež přibyla diagnóza nemluvící, neznakující a od 4 let navíc střední mentální retardace. V pěti letech jí potvrdili KBG syngrom, Ret-like syndrom a bipolární poruchu a ADHD. Nedávno se navíc potvrdil rovněž atypický autismus a Aspergrův syndrom. V současné době je to s ní po psychologické stránce na úrovni 1,5 roku. Neurologie a další vyšetření potvrzují, že se nikdy nenaučí řeči ani znakování. Od září začala povinnou školní docházku ve speciální ZŠ pro autisty.

Dva měsíce po narození dcerky a zjištění jejího hendikepu jsem zůstala na péči o děti sama, Nejstarší syn je z 13 letého manželství. Menší tři děti mám s partnerem, který se s dětmi nestýký, neplatí vyživovací povinnost a ani nevíme kde je – žili jsme spolu 9 let a od té doby vyživovací povinnost řeší exekutor. 6iji s dětmi už 5,5 roku úplně sama na jihu moravy. Děti vyžadují spousty péče pro jejich zdravotní a duševní stav. Aby toho nebylo málo, tři roky zpětně jsem sama u sebe začala pozorovat zdravotní potíže. Především dýchavičnost, která několikrát vedla i k srdečnímu kolapsu. Z nedostatku času – kvůli péči o děti jsem svůj zdravotní stav začala řešit teprve před rokem a půl. Sebe jsempro lásku a péči o děti odsouvala do pozadí. a když přibyla kvůli Covidu ještě on-line výuka nezbyl čas už na cokoliv dalšího. Po všech těch odkládaných vyšetřeních byla diagnostikováná chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) a také hematoonkologická diagnóza, kdy musím pravidelně docházet na krevní transfuze, kteér jako začarovaný kruh zhoršují potíže s dýchavičností a tím větší zátež na plíce a srdce.

Příčina mých zdravotních obtíží je dána částečně z dlouhodobé celodenní zátěže s péčí o mé zdravotně postižené děti. Ale co by pro rodinu člověk neudělal. Dlouho jsem váhala žádat o pomoc, ale nakonec jsme se rozhodli, požádali jsme o pomoc Dobré anděly i Maminy s rakovinou, které nám vybavili domov oblečením. Nyní je potřeba obstarat dále náročnou domácnost a situaci si trochu ulehčit. Požádala jsem proto také o nákup nového vysačavače, 3 nové skladáci sušáky na prádlo a poukazy na nákup potravin. Co nám neustále chybí je drogerie , čístící prací i dezinfekční prostředky a další droné vybavení domácnosti. protože si v naší situaci zatím nemohu dovolit přivýdělek ani brigádu prosím tímto o podporu.

Chcete-li se zapojit a pomoci mamince Katce v její situaci – vyplňte následující formulář. Rádi Vám pošleme další informace a zajistíme dopravu Vašich darů k rodině žadatelky.

Výpomoc pro Ivušku

Ahoj jmenuju se Iva, nikdy jsem si nemyslela, že bych někdy mohla žít takhle, ale žiju, a lidé kolem mě si myslí, že s jejich pomocí a pomocí jiných, které ještě neznám, se mi bude žít snáze, proto oslovuji Maminy s rakovinou. Jsem tím, co se teď opakuje ve společnosti stále dokola, matka samoživitelka. Žijeme spolu se synkem Maxíkem, kterému budou 4 roky, v podnájmu v městském bytě na hodně hezkém místě. Minulý rok mi diagnostikovali rakovinu slinivky břišní. Po nutné operaci a rekonvalescenci v nemocnici jezdím pravidelně do Prahy na chemoterapii. Protože nemáme nikoho, kdo by s Maxíkem byl, když já nemůžu, tak se o něj v době kdy jsem zdravotně neschopná stará moje kamarádka, která si za ten rok Maxíka osvojila do pěstounské péče a máme soudně uznanou péči, kdy je Maxík u mě, když to jde, a u tety, když to nejde. Babičku a dědu má Maxík jen od tatínka, ale málo je vídá, jsou už staří. Chtěli si Maxíka vzít do péče, ale zjistili během jednoho odpoledne, že by nebyli schopni se o něj postarat. Tatínka Maxík nemá, protože nám zemřel před Vánoci minulý rok 2020. Sám byl onkologický pacient a žil dlouhodobě jinde. Tak žijeme, jak umíme. A doufáme, že léčba bude úspěšná. V červenci budou Maxíkovi 4 roky a skončí rodičovská dovolená, kterou na něj teta má, budeme proto ukončovat i pěstounskou péči, protože teta musí do práce. Má také sama malou holčičku Johanku, která Maxíka učí spoustu věcí, protože je starší a brzy půjde do školy. Budu hledat tedy chůvu nebo asistentku, která by mě občas zastoupila, kdybych vypadla ze své role. A s tím bych nejspíš potřebovala pomoci. S tím ostatním, co přináší život, si poradím dobře, žijeme takhle sami od Maxíkova narození. Tatínek za námi jen jezdil na návštěvy, ale i ty byly velmi milé. A chybí nám oběma. Děkuji za přečtení našeho příběhu a přejeme Vám hezký den!

 

Finanční sbírka pro vdovu Markétu

Zdravím z Aše, moje jméno je Markéta. Jsem maminka dvou překrásných dcer Dominiky (6) a Bereniky (1m). Jsem na rodičovské a v invalidním důchodu, od chvíle kdy mi operovali nález na mozku zvaný Kavernom. Bohužel však ale průběh nedopadl podle lékařů tak jak očekáváli a já zůstavám v dlouhodobé invaliditě. V únoru 2015 zjistili u manžela Lynchův syndrom, adenokarcinom střev, který následně metastazoval do kostí, jater i močového měchýře. Léčbu chemoterapií podstupoval v Plzni, ale na konci roku 2020 přestala být léčba účinná a přešlo se na léčbu paliativní a tak jsme poslední měsíce byli v péči Hospicu Sv. Jiří v Chebu. S manželem jsme společně prošli celý ten nezávidění hodný boj s rakovinou Přestože jsme na tu chvíli připravovali, dělali finanční rezervy, připravit se na to ve výsledku moc nedá. Je to pár dní co mě a naše dcery manžel opustil. Rezervy a polštáře se k nám, ale dostanou nejdříve za dva roky. Vlastně až ve chvíli, kdy uzavřou dědické řízení a vyřídí se vzhledem k mému zdravotnímu stavu také opatrovnictví. Finanční příspěvky tak využijeme na zajištění funkční domácnosti a pro moje dcerky na lepší budoucnost. Chtěla bych všem vzkázat ať se nevzdávají.

 

Podívejte se

komu jsme společně už pomohli