V Plzni doma 5tým rokem, bude Den otevřených dvěří!

Před nějakým časem jsem našla ve fotogalerii obrázek z dob, kdy probíhala rekonstrukce Clubu MsR v Plzni. Toho druhého. Ta fotka při pohledu na ní evokuje vzpomínky na náročnou, ale zároveň i naplňující práci s dvěma malými dětmi za zády, kterou jsme tehdy museli zvládnout ale přináší možnost pozvat Vás na Den otevřených dveří.

Při bližším ohlédnutí za celým tímto projektem v Plzni si uvědomujeme, jak velký kus práce jsme jsme společně před rokem odvedli. ( I přesto, že nyní už řídíme takové Cluby tři) Za vším stojí obrovské úsilí, čas a odhodlání celého našeho týmu, našich dobrovolníků i dárců! Díky tomu jsme dnes schopni nabídnout našim klientům nejen kvalitní služby, ale také příjemné prostředí, ve kterém se cítí jako doma. A harmonické prostředí pro maminky a jejich blízké ktřeí prochází náročným obdobím je harmonie klíčová. Je to únik od bolesti a náročných chvil.

Rádi bychom využili této příležitosti a poděkovali městu Plzeň.eu, které nám poskytlo prostor přímo v centru u náměstí. Toto ideální umístění nám umožňuje být blízko našim klientům a zároveň být součástí života města. Vážíme si této podpory a věříme, že tímto způsobem přispíváme i k oživení centra Plzně.

Stejně tak si velmi ceníme podpory Plzeňského kraje. Naše spolupráce je pro nás velmi důležitá, neboť nám pomáhá poskytovat hlavní zdroje pro kvalitní bezplatn služby našim klientům. A ti nám to oplácí svým vděčným přístupem a radostí, kterou s sebou přinášejí do našeho Clubu.

A jak probíhala samotná rekonstrukce? Ta byla skutečně unikátní. Při její realizaci se totiž sjednotili nejen jednotliví dobrovolníci, ale také dobrovolníci z firem, jako například Renomia. Díky jejich nezištné pomoci jsme dokázali transformovat původní prostory do podoby, v jaké je můžete vidět dnes s materiály co nám věnoval Plzeňský Hornbach. Přínos všch je pro nás naprosto neocenitelný. Aktivní čas věnovaný mým manželem Lukášem na úkor jeho pohody a zdraví, Láďovi, druhému Lukášovi, Jirkovi a Pepovi. Našim chlapům do pohody i nepohody. Díky!

Pokud vás zajímají konkrétní detaily rekonstrukce, neváhejte a čtěte dál. Na dalších řádcích čeká podrobný příběh o tom, jak se Club MsR v Plzni proměnil v to, co je dnes.

Vraťme se zpátky k tomu jak to začalo… Pamatujete na tornádo na Moravě? Aby ne, na to se nezapomíná. V těchto dnech se zvedly vody na více místech a spodní vody zahlitili i nás původní nádherný Club ve Zborovské ulici. Během několika týdnů spodní vlhkost přemohla polovinu zdí a prostor začal být velmi nebezpečným místem pro zdravé natož nemocné. Museli jsme nuceně co nejrychleji najít náhradní místo a tím byla Sedláčkova. Trochu zanedbané, nezajímé a zapadlé nebytové prostory, kterým jsme věnovali svou energii a lásku a vytovřili za podmínek a zdorjů co jsme měli k dispozici unikátní a harmonické místo.

Odstranili jsme staré kachličky, opravili zdi, zařídili výměnu nefunkčního topení. Nové zdi i dádrokartony , omítky, kompletní výmalby, truhlářské práce včetně nové podlahové stěrky a luxusních podlahových krytin zvaných Flotex (ty nám věnovali DOBRÉPODLAHY). Ze starého centra jsme použili co se dalo a šetřili kde se dalo. 😀 možná proto rekonstrukce netrvala dva měsíce ale více než rok. A ted už se dá o prostoru říci, že je vyhovující i přesto, že v něm stále občas něco přesuneme na jiné místo (dobře dělám to ) a některá místa potřebujeme ještě upravit – jako socální zařízení a kuchyňka, která je pro nás nedostačující ani v provizorním řešení (rádi lisujeme čerstvé oleje na našich profesionálních přístrojích s klienty a to tu bývá rušno a velikost je prim) Mámou centra se stala hlavne naše koordinátorka Péťa, vytvořila kouzelné hamronické místo, kam chodíme rádi za prací i za kreativitou. Proto se o něj s Vámi dělíme a chlubíme se naším společným dílem, které můžete příjit navštívit na den otevřených dvěří 12. října 2023.

Srdečně Vás zveme a moc se na Vás těšíme, abychom Vám o naší práci mohli říct zase o trochu více 🙂

Označeno ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *