Putovní paruka

Kampaň na podporu ženskosti a dobré psychické pohody pro maminky s rakovinou.

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, bohužel mnoho onkologických pacientek, vlivem léčby chemoterapií, o své vlasy přijde. Kromě velké změny se se ztrátou vlasů pojí, také ztráta pocitu ženskosti a sebevědomí. Mnoho žen má také strach ze zvídavých pohledů, které znesnadňují přijímání  tohoto nelehkého životního období.

Autorka projektu Šárka Šteinochrová se rozhodla maminky, které se potýkají s tímto problém inspirovat a přišla s řešením, jak dětem tento problém dětem hravě vysvětlit. S pomocí svého syna si znovu oholila hlavu. Na to, jak vše probíhalo se podívejte v následujícím videu.

Na tuto výzvu reagovala další maminka Barča, která přišla s návrhem na radikální zkrácení jejích vlasů, které by posloužily jako základ na výrobu paruky a tím vznikl projekt #putovniparuka

Právě paruky ženám při léčbě zvedají sebevědomí. Koupě nebo výroba paruky je finančně náročná pro každý rodinný rozpočet, a proto v kampani vyzýváme ženy ke sdílení paruk.

Jak můžete pomoci?

  • Věnovat organizaci své již nevyužité paruky, či šátky
  • Zakoupit nebo ušít onkologický šátek a věnovat jej organizaci
  • Ostříhat své vlasy a věnovat je pro výrobu Putovní paruky z pravých vlasů  Příjem vlasů UKONČEN!
  • Podpořit projekt finančně na transparentním účtu 2401654995/2010 s variabilním symbolem 776

Putovní paruky a šátky pak míří k našim maminkám, které je v období léčby využívají bez nutnosti nákupu paruky a šátků, což jim ušetří v náročném období nemalé částky, ale hlavně vykouzlí úsměv na tváři a pomohou k sebevědomí v období onkologické léčby.

putovni paruka a šátky u mamin s rakovinou onkologický šátek paruka pujčíme