Síla rakytníku a kokosového oleje
A protože se účinky rakytníku vážou na olej. Našel si své výhodné spojení s kokosovým olejem, o kterém jsem psala – ZDE. Aktivní látky těchto dvou druhů nabízí ideální spojení a rozšiřuje tak účinky kokosového oleje. Podporuje funkci imunitního i srdečně-cévního systému a blahodárně působí i na trávicí systém. Můžete si tak vyrobit domácí rakytníkový olej nebo zakoupit již hotový rakytníkový olej, který je vhodný jako podpůrný prostředek na léčbu rakoviny.
K čemu slouží rakytníkový olej?
Rakytníkový olej je užíván i při poškození kůže a sliznic. Je vhodný při omrzlinách či popáleninách, dokáže tlumit bolest při naraženinách. Podporuje léčbu kožních onemocnění (akné, alergie). Má také baktericidní účinky. Lze ho doporučit pro aplikace do koupelí, kdy zamezuje vysoušení pokožky a zlepšuje její kvalitu, hodí se pro péči o citlivou pokožku dětí. Také zabraňuje vypadávání vlasů. Využívá se pro zvýšení odolnosti organismu a imunity, či při nedostatku vitaminů a minerálů v těle. Pomáhá regenerovat tkáně, léčit popáleniny, křečové žíly i žaludeční a střevní potíže (například problémy s trávením). Využívá se při zánětech horních cest dýchacích a hltanu. Význam má i v gynekologii, při zánětech a infekcích. Zevně jej užíváme při různých ekzémech a opruzeninách.
Jak rakytníkový olej připravit?
- Usušené rakytníkové plody rozdrtíme a zalijeme za studena lisovaným kokosovým olejem (případně slunečnicovým, či olivovým olejem) tak, aby byly zcela zakryté.
- Směs necháme v uzavřené nádobě stát 3 až 4 týdny na teplém místě a každý den ji protřepáváme.
- Po uplynutí této doby olej přecedíme a zbytek plodů protlačíme přes řídké plátno.
Olej skladujte ve vyvařené tmavé sklenici na chladném místě. Užívejte vnitřně 3x denně jednu lžičku nebo lokálně na postižená místa.
Zdroj původního receptu z www.ireceptar.cz