Nemocný lékař

Lékařka s osobní zkušeností s rakovinou

Alexandra je lékařka na Hemato-onkologii v Plzeňské nemocnici. Seznámily jsme se díky mým komplikacím během léčby, kdy bylo potřeba vykonat nějaké kroky potřebné k další léčbě. Když viděla v jak špatném jsem zdravotním stavu, okamžitě začala jednat.  Hledala nápravu a podnikla kroky k vyřešení mých problémů. Jak zjistila, že mám ruce oteklé od chemoterapie, která prosakovala do okolních tkání, naordinovala implantaci portu, kterým se následně podávala další léčba. Při našem prvním setkání také zjistila, že mám doma 1,5 letého chlapečka, což se dotklo i jí osobně. Sama totiž před lety prošla onkologickou léčbou a to v době, kdy měla doma malou dcerku a půlroční miminko. Okamžitě jsme si sedly a začaly si vzájemně dodávat podporu a konstatovaly jsme, že tady v systému podpory nemocných něco chybí. Můj projekt se jí zalíbil a rozhodla se připojit i svůj vlastní příběh.

Zdravotník, dělník nebo právník, všichni si to prožíváme stejně.

Je nádherné, jak i něco tak náročného jako je nemoc, dokáže svým zvláštním způsobem propojit lidi a to napříč všemi sociálními vrstvami i profesemi. My jsme to propojení našly v tom, že máme obě zkušenost s rakovinou v domácnosti s velmi malými dětmi. A na to, že má paní doktorka zkušenosti s rakovinou v obou směrech,  jak z lékařského, tak pacientského hlediska, je tak ojedinělé, že ji to přidává další body navíc k úspěšné a empatické komunikaci s dalšími pacienty. Často se to opravdu nestává. Nevěříte? Spousta příběhů už na našich stránkách k přečtení je. Stejným důkazem a argumentem je k tomu i Alexandřin příběh.. Všechny se v tomto období potýkáme se stejnými starostmi –  Co bude s dětmi ?  Jak to naplánovat?  A hlavně, jak to všechno ustát s čistou hlavou? …  Rok, který bývá tak extrémně náročný si žádá podpory a trochu lidské pomoci. A to je přesně ten důvod proč vznikla tato organizace.

To jest k úvodnímu slovu věnované této užasné ženě, lékařce a dnešní době již přítelkyni Alexandře zatím vše. Figurovat tu ještě bude. Takže se nyní můžeme přesunout k její první části příběhu:

Příběh Saša

Vaše Šárka

Označeno , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *