RECENZE: Phillips Avent dětské lahvičky

Na řadu přichází výběr lahviček

V době, kdy jsem musela začít odstavovat syna od kojení bylo potřeba začít

vymýšlet, které lahvičky synovi pořídím. Vybírala jsem mezi několika značkami (Medella – Calma, Phillips Avent, Tommy Tippee). V době kdy jsem ještě plně kojila jsem byla rozhodnutá pořídit si Calmu, odrazovala mě jen vyšší cena, kdy se za jednu savičku pohybuje okolo 399,-. To mě od nákupu prvotně odradilo. Ale uvažovat jsem o ní zcela nepřestala. Zdála se mi jako nejvhodnější kombinace pro kojení a pití z lahvičky zárověň.

Když bylo potřeba přestat kojit

Když pak přišlo období, kdy se kojení muselo nuceně ukončit. Usoudila jsem, že investice do Calmy je pro mě tudíž již nyní zbytečná. A tak jsem vybírala už jen mezi dvěma značkami. Bylo mi jasné, že upřednostním lahvičku s antikolikovým systémem. To splňovali oba výrobci. Zvolila jsem nakonec lahvičky od Avent, které mi byli zároveň sympatičtější vzhledem a také levnější variantou. Navíc jsem měla už jednu ve výbavě. Zvolila jsem vyzkoušenou a nechtěla dál experimentovat. Bylo to jednodušší. Lahvičky jsem zvolila plastové, které splňovali veškeré nároky  Evropské unie na složení i pro náročné maminky.  Líbil se mi i jejich kompaktní systém, sterilizační nádoby i ohřívačky.

Nákup byl jasný

Již téměř od začátku jsem měla na podporu kojení zakoupenou odsávačku Avent a k ní byla i jedna malá lahvička. Nákup dalších lahviček byl pro to nakonec jasný. Zvolila jsem co jsem už znala. Dokoupila jsem novorozeneckou sadu lahví typu Natural. Hezky padli do ruky a měli i příjemnou savičku která kopíruje tvar bradavky. Obsahovala dvě malé lahvičky o obsahu 125ml a dvě lahvičky 260ml příslušnými dudlíky velikosti 1 a 2. Avent sliboval výbornou adaptaci při kombinaci kojení i krmení z láhve. Má unikátní tvar dudlíku, který je měkký a lehce se přizpůsobí v pusince miminka. Nákupem jsem neprohloupila. Měli jsme štěstí, protože synovi lahvička sedla hned od začátku. Dominik měl výborný sací reflex už od narození. Kdy jsem v průběhu prvního pul roku dokrmovala odsávaným mlékem, lahvičku od nich už znala, takže ani  kompletní přechod na lahvičku mu nevadil.

Používání lahviček Avent

Když jsem pak ustupovala od kojení v jeho věku 10 měsíců začínal si brát ergonomicky tvarovanou lahvičku sám do rukou a tak se velmi brzy naučil pít zcela sám. Ve svých 11 měsících tak dostal do ruky lahvičku a nakrmil se třeba v noci samostatně a já ho tak nemusela v noci vyndavat z postýlky, nebo stát nad ním než se nakrmil. Jako tomu bylo při kojení. Měla jsem tak pro sebe trochu více odpočinku než doposud.

Zhodnocení lahviček

Lahvička je velmi lehká, snadno se udržuje, je zcela bez BPA. Sací dudlíky mají rozlišeny číslem od 1 do 4 kterým náleží daný počet sacích otvorů v horní části dudlíku. Počet dírek určuje průtok tekutiny dudlíkem a jejich počet volíte podle vývoje vašeho miminka. Číslo je ale neutrální a  méně viditelné a tak jsem velmi často hledala, který dudlík v ruce držím. Největší výhodou pro mě byla  kompatibilnost s odsávačkou, kterou jsem také pořizovala téměř 14 dní po porodu. A mám ráda věci vždy v setu. 🙂 Proto není výjimkou, že po předchozí pozitivní zkušenosti jsem pořídila i další doplňky od Avent. Ne se všemi jsem ovšem byla vždy spokojena, o tom ale už někdy příště.

Lahvička vyhovuje požadavkům

Jiné lahvičky jsem tedy nakonec nevyzkoušela. Z Avent pije Dominik ještě nyní ráno i večer svou pravidelnou porci mlíčka s dudlíkem velikosti 4. Brzy mu už, ale od lahvičky odzvoní stejně jako mu odzvonil čas se šidítkem. Pokud chcete lahvičky, které vyhovují při kombinaci kojení i přikrmování tak myslím, že i Avent je k tomu vhodným pomocníkem, není tak drahý a vybere si asi každá maminka. Ne každému miminku, ale savička vyhovuje a tak nezbývá, než jak tomu s dětmi vždy je zkoušet a zkoušet než natrefíme na to co sedí našim potřebám.  Šla jsem cestou menšího odporu, dokoupila co jsem už měla doma. Bylo to jednodušší a nakonec vše vyšlo jak jsme potřebovali. Svůj účel plní tak jak má. Na problém jsme s lahvičkami nenarazili. I když některým maminkám prý lahvičky protékají. Já jsme jsem si na ně za celou dobu nemohla stěžovat.

Vybírala bych jinak?

To, že jsem si nakonec vybrala Avent stejně stálo na tom, že jsem pak vybírala už z pohodlnosti a z doporučení. Nejvíc lid totiž asi opravdu zvolí Avent a možná je to i díky tomu, že nejvíc osvědčil a je možné koupit zcela všude. Možná že bych třeba nakonec přece jen vybrala Calmu pokud bych nemusela přestat s kojením, která má lepší přilnutí na patro miminka a opravdu hezky prý kopíruje matčin prs. Což, ale opravdu nelze hodnotit protože jsem neměla možnost otestovat. je to tak s dětmi vždy, každému sedne něco jiného a tak není jednoduchá návod na to jak na ně a tak je to i s výběrem výbavy pro miminko. Nakonec je rozhodnutí jen na nás a našich zkušenostech.

Tak ahoj,

Vaše Šárka

Jak hodnotím tento nákup?


Doufám, že se Vám dnešní recenze líbila a že možná byla někomu prospěšná a že se Vám líbila. Napište mi do komentářů jaké lahvičky jste zvolili pro Vaše miminka Vy milé maminky??

 

Označeno , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *